BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


„Investuok Lietuvoje“ pradeda vadovauti Elijus Čivilis

Data

2021 09 13

Įvertinimas
0
Čivilis foto.jpg

Ekonomikos ir investicijų ministerijos pavaldžiai užsienio investicijų plėtros agentūrai „Investuok Lietuvoje“ nuo šiandienos, rugsėjo 13 d., vadovaus Elijus Čivilis. Jis iki šiol vadovavo AB „Lietuvos geležinkeliai“ IT kompetencijų centrui „LTG Digital“. Agentūra „Investuok Lietuvoje“ vadovo neturėjo nuo balandžio mėnesio pradžios, kai pareigas paliko Mantas Katinas, kuris šiai įstaigai vadovo nuo jos įkūrimo 2010 metais.  

„Sveikinu Elijų Čivilį laimėjus „Investuok Lietuvoje“ vadovo konkursą. Jam teks perimti itin svarbios ir šiuo metu sėkmingai dirbančios organizacijos vairą. Neabejoju, kad agentūra su naujuoju vadovu tinkamai išnaudos popandeminį laikotarpį pritraukiant naujus užsienio investuotojus“, - sako  ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Pasak A.Armonaitės, konkursą laimėjo stipriausias kandidatas, kurio pateikta vizija ir darbinė patirtis geriausiai atitiko Ekonomikos ir inovacijų ministerijos lūkesčius. Pagrindinis agentūros veiklos tikslas yra labai aiškus - Lietuvai reikia kuo daugiau užsienio investicijų, kad būtų skurtos gerai apmokamos ir patrauklios darbo vietos mūsų talentams, žmonėms, kurie žvalgosi darbo užsienyje arba svarsto ten likti po studijų. Bus siekiama pritraukti kuo daugiau inovatyvių įmonių, kurios kurtų didelę ekonominę vertę, bendradarbiautų su mokslininkais, kad šalis išlaikytų teigiamą, kaip užsienio investicijoms patrauklios valstybės įvaizdį.

Lietuva siekia pritraukti daugiau ilgalaikių užsienio investicijų į biotechnologijų ir gyvybės mokslų industriją, kad ši verslo šaka iki 2030 m. sukurtų 5 proc. BVP, taip pat būtų tęsiama Baltarusijos, Jungtinės Karalystės ir kitų ne ES šalių bendrovių relokaciją. 

„Investuok Lietuvoje“ iki 2025 metų keliamas tikslas pritraukti apie 1,2 mlrd. eurų tiesioginių užsienio investicijų, įgyvendinti 225 projektus bei juose sukurti 21,5 tūkst. naujų aukštos pridėtinės vertės darbo vietų.

„Prisijungdamas prie ambicingos „Investuok Lietuvoje“ komandos esu pasiryžęs užtikrinti aukštus organizacijai keliamus standartus ir nuoseklų jau suformuotų strateginių tikslų įgyvendinimą. Ateinu skatinti ir palaikyti jau puikiai veikiančio komandos, su kuria ir toliau daugiausiai dėmesio skirsime aukštą pridėtinę vertę kuriančių verslų ir naujų darbo vietų šalyje tolygiam augimui. Džiaugiuosi nauju karjeros etapu ir tikiu, jog šis profesinis iššūkis paskatins tik teigiamus pokyčius“ – teigia naujasis bendrovė vadovas E. Čivilis.

E. Čivilis nuo 2018-ųjų kovo iki 2020 metų vasaros dirbo ekonomikos ir inovacijų viceministru, buvo atsakingas už valstybės informacinių išteklių infrastruktūros konsolidavimą ir valdymo optimizavimą.

Verslo administravimo magistro išsilavinimą turintis E. Čivilis iki tapdamas ekonomikos ir inovacijų viceministru dirbo „IBM Lietuva“ padalinio vadovu, buvo „Alna Software“ direktoriumi, taip pat dirbo tarptautiniuose IBM padaliniuose Lietuvoje, Danijoje ir Airijoje.