BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Jauno verslo paskolas „Startuok“ garantuos Europos garantijų fondas

Data

2021 09 30

Įvertinimas
0
20210930Sutartis0866.JPG

Siekiant palengvinti skolinimosi naštą Lietuvos smulkiajam ir vidutiniam verslui (SVV), Europos garantijų fondas (EGF) garantuos INVEGOS finansinės priemonės „Startuok“ paskolas. Visas galimas paskolų portfelis sudarys net 57 mln. Eur.

Garantijų sutartį ketvirtadienį pasirašė ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis, INVEGA direktorius Kęstutis Motiejūnas, Europos investicijų fondo įgaliotinis Hubertas Cottogni ir Europos investicijų banko viceprezidentas Thomas Ostrosas.

„Jaunas verslas ypač jaučia finansavimo trūkumą,  nes neturint kredito istorijos ar kreipusis dėl paskolos inovatyviai verslo idėjai įgyvendinti iš bankų dažnai sulaukiama neigiamo atsakymo. Todėl siekiame, kad pradedantieji verslą turėtų kuo geresnes ir platesnes skolinimosi galimybes ir galėtų sparčiau plėtoti veiklą ir augti. Skaičiuojama, kad šiomis garantijomis galės pasinaudoti daugiau kaip  500 Lietuvos įmonių“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis.

„Europos investicijų bankas kartu su valstybėmis narėmis įsteigė Europos garantijų fondą, kad mažoms ir vidutinėms įmonėms būtų prieinamas kuo platesnis finansavimas. Smulkusis ir vidutinis verslas yra mūsų ekonomikos varikliai ir jiems reikia suteikti galimybę gauti finansavimą, kad šis variklis veiktų. Būtent to mes ir siekiame“, – sako Europos investicijų banko viceprezidentas Thomas Ostrosas.

Šiuo metu smulkusis ir vidutinis verslas gali naudotis naujomis tiesioginėmis paskolomis „Startuok“, kurios teikiamos iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų. Ši priemonė skirta ne ilgiau kaip 3 metus veikiantiems verslams ar socialinio poveikio projektus vykdančioms įmonėms, veikiančioms iki 5 metų. Kriterijus atitinkančio verslo atstovai gali pretenduoti gauti iki 3 mln. eurų dydžio paskolas.

„Labai norime, kad šios paskolos būtų itin patrauklios ir naudingos verslui, todėl radome būdų, kaip skolinimąsi padaryti labiau prieinamą. Iš Europos garantijų fondo teikiama garantija šių paskolų portfeliui puikiai išpildys mūsų siekius padėti verslui, ypač tada, kai trūksta užstato“, – sako INVEGOS generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.  

70 proc. dydžio EGF garantija galės būti taikoma investicinėms ir apyvartinio kapitalo paskoloms. Pačios paskolos su EGF garantija smulkiajam ir vidutiniam verslui bus teikiamos palankesnėmis sąlygomis: bus finansuojami pareiškėjai, kurie neturės pakankamai paskolos užtikrinimo priemonių, paskolai bus taikoma sumažinta palūkanų norma, taip pat bus finansuojami ir rizikingesni projektai.

Anot K. Motiejūno, paskolų gavėjams nereikės papildomai kreiptis dėl garantijų suteikimo į INVEGĄ. INVEGA, įvertinusi pareiškėjo pateiktą informaciją dėl paskolos suteikimo, pati nustatys, ar paskola tinkama įtraukti į EGF garantijų portfelį. Paskoloms EGF garantija bus  teikiama iki 2022 m. gruodžio 31 d.

Europos garantijų fondas yra įsteigtas Europos investicijų banko grupės ir ES valstybių narių, finansiškai prisidedančių prie šio fondo. INVEGAI paramą pagal EGF garantijų priemonę teikia Europos investicijų fondas.

UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ –  Vyriausybės įkurta nacionalinė plėtros įstaiga, skirta padėti Lietuvos verslui gauti reikiamą finansavimą. Institucijos misija – skatinti Lietuvos verslo augimą ir konkurencingumą: jos suteikiamos garantijos padeda išspręsti nepakankamo ar nepatrauklaus finansų įstaigoms užstato problemą, administruojamos ir tiesiogiai teikiamos lengvatinės paskolos, subsidijų ir rizikos kapitalo priemonės palengvina sąlygas gauti finansavimą.