BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


JAV lietuvių verslai kviečiami investuoti Lietuvoje

Data

2022 07 01

Įvertinimas
0
philadelphia-ga0d87b9b5_1920.jpg

JAV Filadelfijos mieste viešinti ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitikimuose su Pensilvanijos valstijos, JAV ir Kanados lietuvių verslo bendruomenės atstovais bei Lietuvos garbės konsulais pristatys mūsų šalies investicinę aplinką, galimybes skatinti abipusę prekybą ir ekonominius santykius.

Pasak ministrės, šią savaitę Filadelfijoje vykęs pirmasis Šiaurės Amerikos ir Lietuvos verslo forumas, kuris subūrė Lietuvos ir Šiaurės Amerikos politikus, verslo, startuolių, verslo asociacijų, diasporos atstovus, yra svarbus žingsnis plėtojant ir gilinant abipusius ryšius. 

Verslo forume daug dėmesio skirta ir lietuviškų maisto produktų eksporto į JAV galimybėms, surengtas lietuviškų produktų pristatymo renginys.

Pasak ministrės A. Armonaitės, gerinti investicinę aplinką mūsų šalyje dar labiau padės Akcinių bendrovių įstatymo pakeitimai, kuriems praėjusią savaitę jau pritarė Vyriausybė. Lietuva kviečia Šiaurės Amerikos verslus drąsiai investuoti į mūsų startuolius.

„Lietuvoje turime daug jaunų, veržlių, augančių bendrovių ir startuolių, kurie yra pajėgūs pritraukti investicijas iš užsienio. Kasmet daugėja Lietuvoje įsikuriančių JAV kompanijų, vien pernai Lietuva pritraukė 12 naujų investicinių projektų iš Jungtinių Valstijų. Mūsų parengti įstatymo pakeitimai, tikimės, iš esmės pagerins sąlygas augančioms bendrovėms pritraukti investicijų, o verslas pagaliau galės lengviau leisti privilegijuotąsias akcijas, negu tai darė iki šiol“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.

Įstatymo pakeitimai priartins Lietuvą prie pažangiausių privataus kapitalo rinkos šalių ir padės pritraukti daugiau investicijų į Lietuvos startuolius bei juos išlaikyti mūsų šalyje. Analitikų vertinimais, vien Lietuvos startuolių sektorius dėl iki šiol galiojančio neaiškaus akcinių bendrovių įstatymo kasmet gali prarasti nuo 100 iki 300 mln. eurų investicijų.

JAV yra labai svarbi Lietuvos prekybos partnerė ir užima 6 vietą pagal prekybos apyvartą tarp 210 Lietuvos prekybos partnerių – abipusė prekių apyvarta tarp abiejų šalių 2021 metais siekė daugiau kaip 3,1 mlrd. dolerių. JAV yra 12-a pagal dydį investuotoja Lietuvoje ir 2-a pagal dydį investuotoja iš ne Europos šalių.