BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Kelionių organizatoriai kviečiami kreiptis dėl kompensacijų už turistų grąžinimą iš užsienio

Data

2021 06 10

Įvertinimas
0
plane.jpeg

Nuo šiandien kelionių organizatoriai gali teikti paraiškas gauti kompensacijas už turistų grąžinimą iš užsienio valstybių, vykdant organizuotos kelionės sutarties įsipareigojimus turistams, paskelbus ekstremaliąją situaciją. Praėjusiais metais pradėta įgyvendinti ir šiemet atnaujinta priemonė leis kelionių organizatoriams kompensuoti iki 75 proc. turistų grąžinimo organizavimo išlaidų COVID-19 pandemijos pradžioje. 

Suderinus su Europos Komisija, iš viso kompensacijoms numatyta 350 tūkst. eurų, o bendra valstybės pagalba vienam pareiškėjui galės siekti iki 1,8 mln. eurų per trejų metų laikotarpį.   

Kompensacija teikiama kelionių organizatoriams už turistų grąžinimą laikotarpiu nuo 2020 m. vasario 26 d. iki 2020 m. kovo 31 dienos. Kompensaciją galės gauti pareiškėjai, nurodytu laiku turėję išvykstamojo tipo kelionių organizatoriaus pažymėjimą ir negavę finansinės paramos už turistų grąžinimą. Daugiau informacijos galima rasti čia.

Atitinkantys visus reikalavimus kelionių organizatoriai paraiškas gali pateikti VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ iki birželio 30 dienos. 

Turizmo sektorius yra vienas labiausiai nukentėjusių nuo COVID-19 pandemijos. Siekdama sušvelninti pandemijos poveikį, Ekonomikos ir inovacijų ministerija turizmo sektoriui šiemet jau paskirstė 35 mln. eurų subsidijų bei 11 mln. eurų paskolų.