BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ketinama numatyti papildomus atvejus sudaryti ilgesnes kaip 3 metų viešojo pirkimo sutartis

Data

2009 12 22

Įvertinimas
0

Atsižvelgiant į Verslo aplinkos gerinimo komisijos (Saulėtekio komisijos) rekomendacijas, Vyriausybės posėdyje trečiadienį ketinama numatyti papildomus atvejus, kai viešojo pirkimo–pardavimo sutartys gali būti sudaromos ilgesniam kaip 3 metų laikotarpiui.

Pasak ūkio viceministro Rimanto Žyliaus, viešųjų pirkimų praktikoje dažnai kyla problemų įgyvendinant sudėtingus ir daug investicijų reikalaujančius projektus. „Todėl šis Vyriausybės sprendimas prisidės prie investicijų skatinimo, taip pat bus užtikrintas tam tikrų paslaugų, pavyzdžiui, socialinių, teikimo stabilumas“, – sako jis.

Numatoma, kad nuo 2010 m. sausio 1 d. ilgesniam kaip 3 metų laikotarpiui paslaugas galės pirkti organizacijos, kurios pagrįs, kad tokia sutartis ekonominiu ar socialiniu požiūriu yra naudingesnė, ir gaus Viešųjų pirkimų tarnybos sutikimą vykdyti tokį pirkimą

„Šis pakeitimas reikšmingas dviem aspektais. Kai kuriems pirkimams ilgesnė sutartis yra būtina, nes kartais dėl per trumpo sutarties termino konkursuose dalyvauja gerokai mažiau dalyvių, negu norėtume. Kita vertus, mes sukuriam mechanizmą, kuris neleis perkančiosioms organizacijoms piktnaudžiauti ir dirbtinai riboti konkurenciją, mat būna atvejų, kai pirkimai ilgam terminui atima galimybę lanksčiai reaguoti į rinkos sąlygų kaitą“, – mano R. Žylius.

Pasak viceministro, ir dabartinėmis sąlygomis pasitaiko atvejų, kai sudariusios neterminuotas sutartis institucijos moka kelerių metų senumo rinkos kainomis.

Ilgesniam nei 3 metų laikotarpiui viešojo pirkimo–pardavimo sutartis taip pat bus galima sudaryti įgyvendinant NATO finansuojamus bei su valdžios ir privataus sektoriaus partneryste susijusius investicijų projektus.