BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Klaipėdoje – naujas investicinis projektas ir konferencijų centro statybų darbų pradžia

Data

2014 12 15

Įvertinimas
0
IMG_1640.JPG

Š. m. gruodžio 12 d. ūkio viceministras Gediminas Onaitis Klaipėdoje dalyvavo UAB „Philip Morris Lietuva“ gamyklos plėtros pristatyme ir simbolinės lobių skrynelės įkasimo ceremonijoje Klaipėdos piliavietėje, kur buvusioje pilies teritorijoje bus įkurta visuomeniniams renginiams reikalinga infrastruktūra.

2014 m. I pusmetį Lietuva, atsižvelgiant į šalies dydį, yra Vidurio ir Rytų Europos regiono lyderė pritraukiant užsienio investicijų projektus. 2014 m. pirmąjį pusmetį vienam milijonui šalies gyventojų Lietuvoje atitenka 6,7 investicinio projekto, Estijoje – 3,8, Latvijoje – 1. Per 2014 m. pirmąjį pusmetį į Lietuvą atėję ir veiklą plėtę užsienio investuotojai sukūrė Lietuvoje net 561 naują darbo vietą.

Naujojo „Philip Morris Lietuva“ investicinio projekto Klaipėdos gamykloje vertė – 137 mln. litų, bus sukurta 40 naujų darbo vietų. Investicijos leis gamyklai padidinti gamybos mastą apie 40 procentų ir plėsti eksportą į 64 rinkas visame pasaulyje.

Klaipėdos piliavietėje taip pat buvo įkasta simbolinė lobių skrynelė su laišku ateities kartoms, šiandien čia oficialiai pradėti rytinės kurtinos atstatymo darbai. Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos projektui įgyvendinti Ūkio ministerija skyrė 8,5 mln. litų Europos Sąjungos lėšų.

Tikimasi, kad Klaipėdos pilies ir bastionų kompleksas, pritaikytas visuomeniniams renginiams, kultūros ir turizmo reikmėms, pritrauks į Klaipėdos miestą daugiau turistų. Atgaivintame pilies ir bastionų komplekse bus sudarytos sąlygos kultūrinio pažintinio turizmo plėtrai – erdvės bus pritaikytos edukacinei ir muziejinei veiklai. Sukurta infrastruktūra sudarys sąlygas ir konferenciniam turizmui vystyti, tai prisidės ir prie Ūkio ministerijos iškelto tikslo – mažinti šalies turizmo sezoniškumą.

Klaipėdos apskritis iš kitų apskričių Lietuvoje išsiskiria pagal aktyvumą investuojant ES lėšas į turizmo projektus. Klaipėdos apskrityje turizmo projektams skirta ES paramos suma yra didžiausia (220,50 mln. Lt), palyginti su kitomis Lietuvos apskritimis, o pagal turizmo projektų skaičių Klaipėdos apskritis užima antrą vietą (po Vilniaus apskrities) iš visų apskričių.

Lapkričio pabaigos duomenimis, Klaipėdos apskrityje yra 47 turizmo projektai, kuriems buvo skirta 220,50 mln. Lt ES lėšų. Daugiausia projektų šioje srityje – 14 – įgyvendinama pagal priemonę „Viešųjų nekilnojamų kultūros paveldo objektų kompleksiškas pritaikymas turizmo reikmėms“, pagal kurią ir vykdomas projektas Klaipėdos piliavietėje.

Klaipėdos pilies ir bastionų komplekso atkūrimo, statybos ir pritaikymo darbų, siekiant įkurti Mažosios Lietuvos istorijos muziejų ir išvystyti visuomeninių renginių infrastruktūrą, projektas apima rytinės ir šiaurinės kurtinų atkūrimo darbus. Bendra jo vertė – beveik 31 mln. Lt. Pirmuoju etapu – 2014–2015 m. bus atkuriama rytinė kurtina – rekonstruotas ir muziejininkų reikmėms pritaikytas II pasaulinio karo kuro sandėlis, pastatytas modernus konferencijų centras.