BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Komentarai apie Lietuvos rezultatus tyrime „Doing Business“ šiandien 10.30 val. ūkio ministro Evaldo Gusto spaudos konferencijoje

Data

2015 10 28

Įvertinimas
0
ziniasklaidaiiStock_000013895398Large.jpg

Paskelbtame Pasaulio banko tyrime „Doing Business 2016“ Lietuva  palyginus su praėjusiais metais pakilo per 4 pozicijas ir užima 20 vietą iš 189 šalių, o tarp Europos Sąjungos (ES) šalių Lietuva užima 8 vietą.

Išsami informacija apie Lietuvos reitingą tyrime „Doing Business“ šiandien, spalio 28 d., 10.30 val. BNS spaudos centre (Jogailos g. 9/1, Vilnius) įvyksiančioje ūkio ministro Evaldo Gusto spaudos konferencijoje.  Spaudos konferencijoje taip pat dalyvaus Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Šarūnas Kliokys.

Tyrimas „Doing Business“ – tai verslo aplinkos vertinimas pagal Pasaulio banko apibrėžtą metodiką ir scenarijus. Atlikdamas šį tyrimą Pasaulio bankas nagrinėja verslo plėtrą skatinančius ir stabdančius reikalavimus įvairiose valstybėse ir regionuose ir šiuos reitinguoja.

Pasaulio bankas tyrimą „Doing Business“ atlieka nuo 2002 m., ataskaitos skelbiamos nuo 2003 m. Kiekvienais metais tyrimas apima laikotarpį nuo birželio 1 d. iki kitų metų birželio 1 d. (išskyrus mokesčių mokėjimo rodiklį, kurio vertinimas apima kalendorinius metus).

Pasaulio banko tyrimo rezultatai yra paremti šalies ekspertų (respondentų) Pasaulio bankui pateikta informacija. Pasaulio bankas tiesiogiai bendradarbiauja su respondentais, prašydamas jų atsakyti į specialius Pasaulio banko klausimynus.

„Doing Business“ ataskaitoje verslo aplinka vertinama pagal verslo pradžios, statybos leidimų gavimo, prisijungimo prie elektros tinklų, turto registravimo, kredito gavimo, smulkiųjų investuotojų apsaugos, mokesčių mokėjimo, užsienio prekybos, sutarčių vykdymo, nemokumo indekso rodiklius.

Kviečiame dalyvauti!