BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Konkurencingumo tarybos posėdyje – ES bendrosios rinkos ir konkurencingumo klausimai

Data

2015 12 03

Įvertinimas
0
Gediminas Onaitis
Gediminas Onaitis

Ūkio viceministras Gediminas Onaitis lapkričio 30 d. dalyvavo Europos Sąjungos Konkurencingumo tarybos posėdyje, kuriame vyko politiniai debatai dėl naujosios ES Bendrosios rinkos strategijos, Geresnio reglamentavimo bei Nacionalinių konkurencingumo valdybų steigimo, taip pat ES šalių narių atstovai apsikeitė nuomonėmis ES konkurencingumo stiprinimo tema.

Europos Komisija (toliau – EK) spalio 28 d. pateikė naująją ES bendrosios rinkos strategiją, kuria numatoma įgyvendinti vieną iš EK politinių įsipareigojimų išnaudoti visą ES bendrosios rinkos potencialą. Strategija siekiama labiau integruotos atnaujintos ES bendrosios rinkos, dėmesį skiriant trims pagrindinėms sritims: galimybių vartotojams, kvalifikuotiems specialistams ir verslui kūrimui, modernizacijos ir inovacijų skatinimui bei praktinio bendrosios rinkos veikimo užtikrinimui. Kiekvienoje iš minėtų sričių EK nuo 2016 metų numato pasiūlyti konkrečias priemones ir iniciatyvas, kurios padėtų augti ir plėstis mažoms ir vidutinėms bei pradedančiosioms įmonėms, suteiktų daugiau galimybių vartotojams, palengvintų laisvą prekių ir paslaugų judėjimą.

„Nuosekliai pasisakydami už visapusišką Europos Sąjungos bendrosios rinkos potencialo naudojimą, sveikiname EK pateiktą naują strategiją. Vertinant joje numatytus veiksmus, kaip svarbiausi Lietuvos prioritetai išskirtini veiksmai paslaugų sektoriuje, įskaitant reglamentuojamas profesijas, abipusio pripažinimo principo taikymo gerinimą ir esamų ES taisyklių įgyvendinimo stiprinimą“, – sako iš ES Konkurencingumo tarybos grįžęs ūkio viceministras Gediminas Onaitis.

EK Tarybos posėdyje pristatė rekomendaciją dėl nacionalinių konkurencingumo valdybų euro zonoje steigimo. Šia rekomendacija Tarybai siūloma rekomenduoti euro zonos valstybėms įsteigti nepriklausomas įstaigas ­­– konkurencingumo valdybas, kurioms būtų pavesta stebėti, kaip valstybėse narėse kinta atlyginimai, kainos, našumas, inovacijos ir kiti konkurencingumo veiksniai. Ūkio viceministras G. Onaitis, kaip ir daugelio kitų ES valstybių narių atstovai, Tarybos posėdyje pabrėžė, kad, vertinant EK siūlymą, kyla nemažai abejonių dėl siūlomų konkurencingumo valdybų bei jų sistemos pridėtinės vertės, funkcijų ir nepriklausomumo.    

ES valstybių narių ministrai ir viceministrai Taryboje taip pat diskutavo geresnio reglamentavimo tema. Diskusijoje valstybės narės kartu su EK viceprezidentu F. Timmermanu pasikeitė nuomonėmis, kaip geresnio reglamentavimo priemonės galėtų padėti užtikrinti aiškią, stabilią ir nuspėjamą reguliavimo aplinką, kuria būtų skatinamas ekonomikos augimas ir darbo vietų kūrimas. Šiame kontekste, pasak viceministro, ypač svarbu mažinti reguliavimo naštą ir tuo tikslu EK raginama kuo greičiau nustatyti reguliavimo naštos mažinimo  rodiklius. Šis raginimas išreikštas ir 2015 m. lapkričio 26 d. laiške EK viceprezidentui F. Timmermanui, kurį pasirašė 19 ES valstybių narių ministrai, tarp jų Lietuvos ūkio ir finansų ministrai. Be to, būtina išnaudoti EK reglamentavimo kokybės ir rezultatų programos REFIT potencialą,  vertinant ES reguliavimo poveikį bendrajai rinkai, inovacijoms  ir skaitmeninei ekonomikai.