Kviečiame dalyvauti Baltijos jūros valstybių darniojo turizmo konkurse

Data

2020 10 02

Įvertinimas
0
holidays-1283014_1920.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministerija, bendradarbiaudama su Baltijos jūros valstybių taryba (BJVT), Baltijos jūros turizmo centru ir skatindama darniojo turizmo idėjas, kviečia dalyvauti pirmajame Baltijos jūros valstybių darniojo turizmo konkurse. Pagrindiniai šio konkurso tikslai yra pristatyti regiono laimėjimus darnaus turizmo srityje, parodyti regionui ir pasauliui geriausios praktikos pavyzdžius COVID-19 pandemijos metu ir po jos, skatinti turizmo grandinės dalyvių bendradarbiavimą ir turizmo atgaivinimą.

„Darniojo turizmo principai tampa vis aktualesni, o COVID-19 pandemija leido atkreipti didesnį dėmesį į jų vertę – kai vis dažniau keliaujame po savąjį kraštą, atrandame naujų dalykų, imame geriau suprasti gamtą, žmogų, regioną bei atsakingai kuriame ir siūlome turizmo produktus“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė.

Konkurse gali dalyvauti visos 11 Baltijos jūros valstybių tarybos šalys: Danija, Estija, Islandija, Latvija, Lenkija, Lietuva, Norvegija, Rusija, Suomija, Švedija ir Vokietija. Bus renkama darniausia turizmo vietovė, darniausias turizmo produktas ir išskirtinės paslaugos bei darniausių turizmo paslaugų teikėjas. Konkurso dalyvių paraiškas, kurias vertins 11 šalių ekspertai bei BJVT pareigūnai, galima teikti iki š. m. spalio 31 d. el. paštu tps@eimin.lt.

Nuo šių metų liepos 1 d. iki kitų metų birželio 30 d. Lietuva pirmininkauja Baltijos jūros valstybių tarybai ir  turizmui skiria specialųjį pirmininkavimo prioritetą: „Turizmas – kaip Baltijos jūros regiono plėtros veiksnys“.

Tai saugaus, savito identiteto ir pasiturinčio regiono BJVT veiklos prioritetus atitinkantis prioritetas. Taip pat svarbu, kad tai būtų palankus gamtai, jaunimą įtraukiantis, regiono matomumą skatinantis ir greičiausiai iš visų ekonomikos šakų po pandemijos krizės atsitiesiantis turizmas.

Konkurso nugalėtojai bus apdovanojami prizu ir diplomu, kurie bus įteikti virtuliai lapkričio 11 d. Palangoje vyksiančio 13-ojo Baltijos jūros regiono turizmo forumo metu, o vėliau atsiųsti paštu. Išsami Baltijos jūros regiono turizmo forumo programa ir daugiau informacijos apie konkursą: https://bstc.eu/bstf/13th-bstf