BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Laisvųjų ekonominių zonų, pramonės parkų ir kitų pramoninių teritorijų plėtrai – nauja finansinė priemonė

Data

2021 11 11

Įvertinimas
0
production-4408573_960_720.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministerija ir UAB Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA) pasirašė naujos skatinamosios finansinės priemonės „Tipinės gamybos paskirties pastatų laisvosiose ekonominėse zonose, pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose įrengimas“ steigimo ir finansavimo sutartį. Šiai priemonei įgyvendinti šiemet skiriama 31,05 mln. eurų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų. Priemonės lėšomis bus finansuojamos investicijos į ekonominės infrastruktūros sukūrimą, tipinės gamybos, pramonės ir mokslo paskirties pastatų statybą ar rekonstrukciją ir įrengimą.

„Naujoji finansinė priemonė ypač svarbi, pritraukiant investuotojų, kurie siekia veiklą pradėti nedelsdami. Užsienio praktika rodo, kad investicijos į ekonominės infrastruktūros sukūrimą bei tipinės gamybos pastatų pasiūlos didinimas itin veiksmingi, orientuojantis į būtent tokius investuotojus. Todėl tikimės, kad priemonė ne tik padidins investicinių projektų skaičių mūsų šalyje, bet ir sudarys sąlygas augti Lietuvos konkurencingumui ir visai šalies ekonomikai“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Naujosios finansinės priemonės lėšomis finansuojamos tipinių pastatų statybos išlaidos. Jos apima pasirengimą statybai, žemės sklypo sutvarkymą, reikiamos infrastruktūros ir inžinerinių tinklų ir sistemų sklype įrengimą ar sutvarkymą, kitų su pastato statyba tiesiogiai susijusių statybos darbų, techninės priežiūros išlaidas.

Taip pat finansuojama ir anksčiau pastatyto pastato, esančio laisvojoje ekonominėje zonoje, pramonės parke ar kitoje pramoninėje teritorijoje, rekonstrukcija.

Tipinės gamybos paskirties pastatais laikomi universalūs pastatai, pritaikyti gamybai ir turintys išvystytą infrastruktūrą. Be to, tokie pastatai yra suprojektuoti standartizuotai gamybai, kartu numačius galimybę plėstis. Todėl manoma, kad ši priemonė bus ypač naudinga investuotojams, kurie Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose, pramonės parkuose ir pramoninėse teritorijose galės įsikurti iš karto.

„Investuotojas ar gamybininkas gauna visapusiškai įrengtą pastato infrastruktūrą ir su savo įrenginiais bei įranga gali pradėti gamybos procesus nuo pirmos investicijos dienos arba prisitaikyti patalpas per ne ilgiau kaip 1–2 mėn. Tai naudinga, nes sutrumpinamas laikas nuo sprendimo investuoti iki veiklos pradžios, sudaromos lanksčios sąlygos plėtrai“, – sako UAB Viešųjų investicijų plėtros agentūros generalinis direktorius Gvidas Dargužas.

Ilgalaikės – iki 15 metų trukmės – bei lengvatinės iki 10 mln. eurų paskolos bus teikiamos laisvųjų ekonominių zonų valdymo bendrovėms, jų patronuojamosioms įmonėms, pramonės parkų operatoriams (išskyrus fizinius asmenis) ir savivaldybėms.

Priemonė bus įgyvendinama tęstinės atrankos būdu. Priemonę valdys ir paraiškas priims UAB Viešųjų investicijų plėtros agentūra.

Iš viso šiai priemonei įgyvendinti numatoma skirti 41,4 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.