BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuva atidarė prekybos atstovybę Taipėjuje

Data

2022 11 07

Įvertinimas
1
buildings-ge31a449e9_1920.jpg

Lietuva pirmadienį oficialiai atidarė savo prekybos atstovybę Taipėjuje. Jai vadovauja Paulius Lukauskas, laimėjęs Ekonomikos ir inovacijų ministerijos paskelbtą konkursą. Lietuvos prekybos atstovas Taipėjuje dirba beveik du mėnesius.  

Lietuva ir Taivanas jau baigia leidimų, būtinų lietuviškos žuvies, kiaušinių ir pieno produktų eksportui į šią salą patvirtinimo procedūras.  

Šiandien Vilniuje buvo oficialiai paskelbta apie pirmąją Taivano įsteigto Vidurio ir Rytų Europos investicijų fondo  „Taiwania Capital“ investiciją. Taivano fondas investuos i lietuvišką lazerių įmonę „Litilit“ 3,5 mln. eurų. Pavasarį įsteigto  fondo lėšos bus skiriamos bendrų įmonių kūrimui, investiciniams projektams ir startuoliams aukštųjų technologijų srityse.  

„Šiandien galime pasidžiaugti pirmaisiais Lietuvos ekonominio bendradarbiavimo su Taivanu pasiekimais. Neabejoju, kad Lietuvai atidarius savo prekybos atstovybę Taipėjuje, mūsų darbas su šia perspektyvia rinka  dar labiau intensyvės“, - sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.  

Pasak ministrės, Lietuva turi tikslą stiprinti savo pozicijas šiame Azijos regione, plėsti lietuviškų lazerių ir biotechnologijų, o taip pat maisto produktų eksportą.  

Lietuviškos kilmės prekių eksportas į dešimt pagrindinių prekybos partnerių Indijos-Ramiojo vandenyno regione šių metų sausio–rugpjūčio mėn. sudarė pusę milijardo eurų ir buvo 60 proc. didesnis nei tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Lietuvos eksportas į Taivaną siekė 19 mln. Eurų.  

Taivano eksporto ir importo bankas EXIMBANK artimiausiu metu planuoja suteikti garantiją dviejų bendrus verslus vykdančių Lietuvos ir Taivano įmonių paskoloms. Bendra paskolų suma siekia 9 mln. eurų. Lietuvos Vyriausybės įsteigta finansų įstaiga INVEGA su EXIMBANK 2022 m. rugpjūčio 23 d. pasirašė Garantijų priemonės sutartį.