BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuva ieško antrojo komercijos atašė Prancūzijoje

Data

2022 10 14

Įvertinimas
0
eiffel-tower-gdf96d64ad_1920.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministerija paskelbė konkursą antrojo komercijos atašė pareigoms Prancūzijoje užimti. Ši pareigybė skirta ekonominio atstovavimo Lietuvai plėtrai pasaulyje. Naujasis komercijos atašė sustiprins dvišalės prekybos galimybes strategiškai svarbioje Prancūzijos rinkoje.

Šiuo metu Lietuvos komercijos atašė Prancūzijoje pareigas eina Daiva Kirkilaitė-Chetcuti.

„Prancūzija yra prioritetinė mūsų šalies eksporto rinka, o plečiamas komercijos atašė tinklas suteiks dar daugiau galimybių užmegzti abiem pusėms naudingų ryšių ir pritraukti daugiau investicijų. Pastaraisiais metais ypač stipriname ekonominį atstovavimą svarbiausiose Lietuvai rinkose, todėl įsteigėme 11 naujų komercijos atašė pareigybių“ – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. 

Į komercijos atašė pareigas Lietuvos Respublikos ambasadoje Prancūzijoje gali pretenduoti asmenys, turintys ne žemesnį kaip bakalauro kvalifikacinį laipsnį teisės, verslo, ekonomikos arba politikos mokslų srityse, ne mažesnę kaip dvejų metų darbo patirtį tarptautinio bendradarbiavimo srityje. Pretendentai į pareigas privalo mokėti prancūzų kalbą C1 lygiu, o anglų – B2 lygiu.   

Visi reikalavimai kandidatams ir kita informacija skelbiama čia. Dokumentai priimami iki spalio 26 d. imtinai.

Prancūzijos investicijos Lietuvoje šių metų antrąjį ketvirtį siekė 711 mln. eurų. Pagal investicijų Lietuvoje mastą Prancūzija praėjusiais metais užėmė 11-ąją vietą. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau kaip 100 Prancūzijos bendrovių. 2010–2020 metais Prancūzijos verslai įgyvendino 9 tiesioginių užsienio investicijų projektus.

Šiuo metu Lietuva turi 18 komercijos atašė šiose šalyse: Jungtinėje Karalystėje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Norvegijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose, Izraelyje, Ukrainoje, Pietų Korėjoje. Plėsdama savo atašė tinklą, Lietuva iki 2024 metų siekia komercijos atašė skaičių padidinti iki 23.

Šiuo metu vyksta konkursai į komercijos atašė pareigybes Lenkijoje, Švedijoje ir Singapūre, ministerija taip pat artimiausiu metu skelbs komercijos atašė konkursą Danijoje.