BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuva ieško komercijos atašė Singapūre

Data

2022 10 17

Įvertinimas
0
0906_Komercijos atašė.png

Ekonomikos ir inovacijų ministerija paskelbė konkursą Lietuvos komercijos atašė pareigoms Singapūre užimti. Tikimasi, kad naujasis komercijos atašė sustiprins dvišalių Lietuvos ir Singapūro tiesioginių užsienio investicijų, eksporto ir bendradarbiavimo galimybes.

„Lietuvai būtina rasti naujų galimybių ir rinkų realizuoti savo paslaugas bei gaminius. Dėl pasikeitusių užsienio ekonominės politikos krypčių, tarptautinės prekybos situacijos, trūkinėjančių vertės grandinių ir geopolitinės situacijos regione didesnį dėmesio skiriame rinkų diversifikacijai ir pietryčių Azijos regionui. Tai padės Lietuvai būti geriau matomai, patrauklesnei investuotojams, o naujasis komercijos atašė Singapūre – dar vienas svarbus žingsnis šio tikslo link“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Į komercijos atašė Lietuvos Respublikos ambasadoje Singapūre gali pretenduoti asmenys, turintys ne žemesnį kaip bakalauro kvalifikacinį laipsnį teisės, verslo, ekonomikos arba politikos mokslų srityse, mažesnę kaip dvejų metų darbo tarptautinio bendradarbiavimo srityje patirtį. Pretendentai į pareigas privalo mokėti anglų kalbą C1 lygiu.   

Visi reikalavimai kandidatams ir kita informacija skelbiama čia. Dokumentai priimami iki spalio 27 d. imtinai.

Singapūras yra tarp Lietuvos prioritetinių tiesioginių užsienio investicijų, eksporto ir bendradarbiavimo inovacijų srityje rinkų.  2021 m. tarp 208 Lietuvos prekybos partnerių pagal prekybos apyvartą Singapūras užėmė 29 vietą.

Pernai prekybos apyvarta tarp šalių siekė 266 mln. eurų, o lietuviškos kilmės prekių eksportas augo apie 350 proc. ir pasiekė 255 mln. eurų. Tiesioginės Singapūro investicijos Lietuvoje siekia 28,2 mln. eurų – pagal šį rodiklį Singapūras užima 33 vietą.

Šiuo metu Lietuva turi 18 komercijos atašė šiose šalyse: Jungtinėje Karalystėje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Norvegijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose, Izraelyje, Ukrainoje, Pietų Korėjoje. Plėsdama savo atašė tinklą, Lietuva iki 2024 metų siekia komercijos atašė skaičių padidinti iki 23.Šiuo metu vyksta konkursai į komercijos atašė pareigybes Lenkijoje, Švedijoje ir Prancūzijoje, ministerija taip pat artimiausiu metu skelbs komercijos atašė konkursą Danijoje.