BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuva ir Armėnija pasirašė dvišalį ekonominį bendradarbiavimą stiprinantį protokolą

Data

2017 10 05

Įvertinimas
1
Lietuvos ir Armėnijos TVK.jpg

Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius ir Armėnijos ekonominės plėtros ir investicijų ministras Surenas Karayanas Jerevane per 2-ąjį Tarpvyriausybinės Lietuvos Respublikos ir Armėnijos Respublikos ekonominio bendradarbiavimo komisijos (TVK) posėdį pasirašė protokolą. Protokolu stiprinamas dvišalis Lietuvos ir Armėnijos bendradarbiavimas investicijų, prekybos, žemės ūkio, socialinės ir darbo apsaugos, kultūros, viešojo valdymo, energetikos, turizmo ir kitose srityse. Per darbo vizitą ūkio ministras M. Sinkevičius susitiko su Armėnijos Ministru Pirmininku Karenu Karpetyanu, Armėnijos užsienio reikalų viceministru Robertu Harutyunyanu ir aptarė šalių bendradarbiavimo klausimus.

„Protokole numatytos priemonės padės abiejų šalių eksportuotojams užmegzti naudingus ryšius su partneriais ir įsitvirtinti naujose rinkose, prisidės prie investicijų plėtros“, – teigia ūkio ministras M. Sinkevičius.

2-ajame Lietuvos ir Armėnijos TVK posėdyje buvo aptartos politinio dialogo stiprinimo iniciatyvos. Protokole pažymėta, kad šalys pasinaudos Europos Sąjungos Rytų partnerystės programos teikiamomis galimybėmis. Dvišalio bendradarbiavimo stiprinimui naudingas ir šiais metais parafuotas Europos Sąjungos ir Armėnijos susitarimas, stiprinsiantis demokratines reformas ir gerą valdymą Armėnijoje. Šalys išreiškė lūkesčius, kad šis susitarimas galėtų būti pasirašytas per Rytų partnerystės programos aukščiausiojo lygio susitikimą, vyksiantį šių metų lapkričio 24 dieną Briuselyje.

Posėdyje šalys aptarė ir bendradarbiavimą turizmo srityje. Protokole teigiama, kad Lietuva ir Armėnija priklauso Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijai (PTO) ir gali prisidėti prie Europos turizmo politikos formavimo. Stiprinant dvišalę partnerystę turizmo srityje Lietuva pakvietė Armėnijos atstovus į 2018 metų sausio mėnesį Vilniuje vyksiančią tarptautinę turizmo parodą „Adventur 2018“. Dalyvavimas šioje parodoje sudarytų galimybę padidinti atvykstančių turistų srautus abiejose valstybėse.

Posėdyje šalys nutarė glaudžiau bendradarbiauti ir žemės ūkio srityje. Lietuva pasidalijo patirtimi žuvininkystės srityje, pasiūlė įgyvendinti bendrus žuvininkystės tyrimo projektus, bendradarbiauti ekologinio ūkininkavimo srityje. Be to, Lietuva pakvietė Armėnijos atstovus į 2018 metų gegužės mėnesio pabaigoje Vilniuje vyksiančią žemės ūkio ir maisto pramonės parodą „AgroBalt 2018“. Šioje parodoje Armėnijos atstovai turės galimybę pristatyti savo produkciją.

Kultūros srityje šalys susitarė skatinti kultūrinį dialogą muzikos, vaizduojamojo meno ir kino srityse. Protokole pažymima, kad šalys numato keistis ekspertais, dalyvauti Lietuvoje ir Armėnijoje vyksiančiuose tarptautiniuose festivaliuose, konkursuose ir parodose. Lietuva ir Armėnija taip pat stiprins bendradarbiavimą tarptautinėse kultūros organizacijose – UNESCO ir Europos Taryboje.

Viešojo valdymo srityje protokole pabrėžiama informacijos ir ryšių technologijų svarba, skatinant skaidrumą šalių valstybinėse įstaigose. Lietuva Armėnijai ir toliau perteiks gerąją viešųjų paslaugų teikimo patirtį.

Energetikos srityje buvo aptartas glaudesnis dvišalis ir daugiašalis tolesnis bendradarbiavimas, atkreipiant dėmesį į energetinį saugumą ir skatinant atsinaujinančių energijos išteklių plėtrą.

Šalys taip pat susitarė glaudžiau bendradarbiauti socialinės apsaugos ir darbo, transporto, sienų ir vartotojų apsaugos, produktų rinkos priežiūros, plėtros srityse.

Per posėdį taip pat buvo pasirašyti susitarimai dėl bendradarbiavimo kūno kultūros ir sporto, darbo ir socialinės apsaugos srityse, taip pat Veiksmų planas dėl bendradarbiavimo žemės ūkio srityje 2018–2019 metais. Šie susitarimai leis šalims dar labiau sustiprinti partnerystę minėtose srityse.

Per posėdį nuspręsta, kad 3-iasis Lietuvos ir Armėnijos TVK posėdis vyks 2018 metais Vilniuje.

Ūkio ministro M. Sinkevičiaus vadovaujamą delegaciją sudaro socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, Lietuvos ambasadorius Armėnijoje Erikas Petrikas, užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius, vidaus reikalų viceministras Darius Urbonas, žemės ūkio viceministras Rolandas Taraškevičius, Ūkio ministerijos, Žemės ūkio ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos ir Vidaus reikalų ministerijos atstovai.

Kartu su ūkio ministru į Armėniją vyko ir Lietuvos verslo atstovai.