BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuva ir Izraelis bendradarbiaus pramoninių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros srityje

Data

2010 12 20

Įvertinimas
0

Ūkio ministras Dainius Kreivys su Izraelio pramonės, prekybos ir darbo ministru Benyaminu Ben Eliezeru pasirašė Lietuvos ir Izraelio vyriausybių susitarimą dėl dvišalio privataus sektoriaus bendradarbiavimo pramoninių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros srityje.

„Šis susitarimas padės plėtoti ir stiprinti Lietuvos ir Izraelio tarpusavio bendradarbiavimą ekonomikos, pramonės, technologijų ir prekybos srityse, skatinti inovacijas ir ekonomikos augimą, sustiprins abiejų šalių pramonės konkurencingumą“, – sako ūkio ministras D. Kreivys.

Sekmadienį pasirašytu dokumentu šalys išreiškė pasiryžimą dėti ilgalaikes pastangas siekdamos skatinti, sudaryti sąlygas ir remti bendrus abiejų šalių verslo subjektų pramoninius MTEP projektus, kuriančius naujus inovatyvius, technologijų pagrindu sukurtus produktus, paslaugas, technologijas ar procesus, kurie bus komercializuojami pasaulio rinkose.

Numatyta, kad šį susitarimą įgyvendins Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.

Oficialų vizitą Izraelyje kartu su Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus vadovaujama delegacija D.Kreivys pradėjo sekmadienį. Vizito tikslas - gerinti dvišalius santykius, artimiau susipažinti su Vidurio Rytų regiono ir Izraelio saugumo situacija ir ieškoti investicijų į aukštųjų technologijų sektorių.

Intensyvioje darbotvarkėje – delegacijos susitikimai su aukščiausiais Izraelio vadovais: Prezidentu Shimon Peres, Ministru Pirmininku Benyamin Netanyahu, Kneseto pirmininku Reuven Rivlin, Kneseto parlamentinės opocizijos lydere Tzipi Livni, Izraelio banko valdytoju Stanley Fischer, Izraelio Pramonės ir prekybos ministru, Žvalgybos ir atominės energetikos ministru, kitais oficialiais asmenimis. Vizito metu vyks keletas susitikimų ir apskrito stalo diskusijų su Izraelio verslo organizacijų, aukštųjų technologijų ir investicinių kompanijų vadovais.

Pirmadienį delegacija susitiko su Lietuvos garbės konsulais Izraelyje, lankėsi modernioje elektromobilius kuriančioje ir gaminančioje bendrovėje „Better place“.

Premjero vadovaujama delegacija vizitą Izraelyje baigs gruodžio 23 d.