BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuva ir Ukraina dar labiau stiprina ekonominį bendradarbiavimą

Data

2020 09 29

Įvertinimas
0
IMG_1900.JPG

Šiandien ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius ir Ukrainos infrastruktūros ministras Vladislavas Kryklij po nuotoliniu būdu vykusio 20-ojo Lietuvos ir Ukrainos tarpvyriausybinės prekybinio ir ekonominio bei mokslinio ir techninio bendradarbiavimo komisijos (TVK) posėdžio pasirašė protokolą, stiprinantį dvišalį Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimą prekybos, energetikos, pramonės, transporto, žemės ūkio, telekomunikacijų, sveikatos apsaugos, kosmoso ir kitose srityse.

„Pastaruoju metu Lietuvos ir Ukrainos ekonominis dialogas tapo ypač intensyvus: vykdomi dvišaliai susitikimai, sėkmingai bendradarbiauja įvairių Lietuvos ir Ukrainos ministerijų atstovai, verslo asociacijos, organizuojami verslo forumai, kiti renginiai. Todėl, malonu pripažinti, jog kiekvienas Lietuvos ir Ukrainos valstybinių institucijų ir verslo atstovų susitikimas, keitimasis informacija ir gerąja patirtimi, bendros pastangos duoda konkrečių rezultatų: stiprinama ekonominė partnerystė, auga eksportas ir importas, dvišalė prekyba bei investicijos“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius.

Siekiant pritraukti daugiau Ukrainos investicijų į Lietuvą, TVK posėdyje pristatyti investicinės aplinkos Lietuvoje pranašumai – tai puiki geografinė padėtis ir infrastruktūra, kvalifikuota darbo jėga, investicijų paskatos ir pažangi inovacijų politika, pramonės teritorijų tinklas, septynios laisvosios ekonominės zonos.

TVK posėdyje pristatyti ir perspektyviausi sektoriai Ukrainos investicijoms: transportas ir logistika, informacinės ir ryšių technologijos, biotechnologijos. Ukrainos investicijos svarbios ir Lietuvos finansinių technologijų sričiai. Minėtame sektoriuje yra daug užsienio kompanijų, tarp jų ir iš Ukrainos.

Lietuva neseniai priėmė įstatymų paketą, kuriuo sukurta nauja priemonė, skirta stambioms vietinio ir užsienio kapitalo investicijoms pritraukti. Įstatymų pakete, dar vadinamame „žaliuoju koridoriumi investicijoms“, numatytos kur kas greitesnės ir paprastesnės investuotojo įsikūrimo procedūros. Tai leistų pritraukti dar daugiau Ukrainos investicijų, kurios Lietuvoje šių metų pirmojo ketvirčio pabaigoje siekė apie 72 milijonus eurų. Lietuvos tiesioginės investicijos Ukrainoje tuo pačiu metu siekė daugiau nei 166 milijonus eurų.

TVK posėdyje taip pat buvo aptarta ir COVID-19 pandemijos įtaka abiejų šalių ekonomikoms bei pasidalinta gerąja patirtimi ir veiksmingomis priemonėmis šiai pandemijai suvaldyti. Ukrainos atstovams pristatytas Lietuvos Vyriausybės parengtas ilgalaikis planas padėti šalies ekonomikai įveikti COVID-19 krizės padarinius.

2019 m. tarp 202 Lietuvos prekybos partnerių Ukraina užėmė 13 vietą pagal prekybos apyvartą, pagal eksportą – 11 vietą, o pagal importą – 22 vietą. Prekybos apyvarta tarp Lietuvos ir Ukrainos 2019 m., palyginti su 2018 m., padidėjo 25 proc. Eksportas iš Lietuvos į Ukrainą atitinkamai padidėjo 23,6 proc. ir viršijo 1 milijardą eurų, o importas iš Ukrainos padidėjo beveik 30 proc. ir sudarė 319 milijonus eurų.

Lietuvos ir Ukrainos TVK įkurta 2003 metais. TVK Lietuvos pusės pirmininkas – ekonomikos ir inovacijų ministras, Ukrainos – infrastruktūros ministras. 19-asis Lietuvos ir Ukrainos TVK posėdis vyko 2019 m. balandžio 25-26 d. Vilniuje.