BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuva laukia grįžtančių užsienio turistų

Data

2021 05 13

Įvertinimas
0
plane-841441_1920.jpg

Europos Sąjungos Tarybai patvirtinus naują trečiųjų šalių, kurių piliečiai gali atvykti į ES turizmo tikslais, sąrašą, Ekonomikos ir inovacijų ministerija primena, kad į šį sąrašą patenka ir Izraelis – iki pandemijos pradžios vien šios šalies turistai Lietuvoje išleisdavo apie 11 mln. eurų per metus.  

„Turizmo sektorius yra vienas labiausiai nukentėjusių nuo pandemijos. Visame pasaulyje apgyvendinimo, maitinimo, turizmo verslai susiduria su milžiniškais iššūkiais, o Lietuva, deja, nėra išimtis. Todėl leidimas į Lietuvą atvykti turistams iš saugių trečiųjų šalių yra išties pagalba mūsų verslui. Ypač džiugina, kad Europos ir Lietuvos sienos atsivėrė Izraelio gyventojams – glaudūs šalių ryšiai, stabiliai iki pandemijos augęs turizmas ir dabar leidžia tikėtis abipusės naudos“, – sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.  

Europos Sąjungos Taryba kas dvi savaites teikia rekomendacijas dėl trečiųjų šalių gyventojų kelionių į ES apribojimų panaikinimo, o nuo praėjusio ketvirtadienio apribojimai netaikomi Izraelio piliečiams. Taip pat apribojimai netaikomi Australijos, Naujosios Zelandijos, Singapūro, Ruandos, Pietų Korėjos, Tailando, Kinijos (su sąlyga, kad tai bus daroma abipusiškai) piliečiams.  

VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ duomenimis, Lietuvoje turistų srautas iš Izraelio nuo 2015 iki 2019 metų išaugo net 92 proc. – nuo 15,7 iki 30,2 tūkstančio. Izraelis pirmauja ir vertinant vidutinę viešnagės trukmę – iki pandemijos pradžios vidutinė turisto iš Izraelio kelionės trukmė sudarė 4,8 nakties, o bendras nakvynių skaičius siekė per 144 tūkstančius.  

Keliautojai iš Izraelio svariai pildo iš turizmo gaunamas Lietuvos biudžeto pajamas. Viešnagės Lietuvoje metu vienas turistas iš Izraelio vidutiniškai išleidžia 361 eurą – tai daugiau negu vidutiniškai išleidžia vienas turistas mūsų šalyje (338 eurus).  

Apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas teikiančios įmonės yra antroje vietoje pagal valstybės gaunamą paramą. Iki gegužės 10 d. joms paskirstyta 14,3 mln. eurų subsidijų.