BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuva su Armėnija tiesia tiltus viena kitos ekonomikai stiprinti

Data

2015 11 27

Įvertinimas
0
15IG20151127Armenija3284.jpg

Šiandien Ūkio ministerijoje vyko pirmasis Tarpvyriausybinis Lietuvos ir Armėnijos ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdis, po kurio buvo pasirašytas protokolas, patvirtinantis susitarimus stiprinti dvišalius ekonominius ryšius prioritetinėse srityse. Tikimasi, kad pastaruosius keletą metų ženkliai augantis Lietuvos eksportas į Armėniją ir toliau nesulėtins pagreičio.

„Lietuvos ir Armėnijos puikių ekonominių santykių rezultatas –  stabiliai augantis eksportas ir perspektyvūs ateities planai. Pabrėšiu, kad bendradarbiavimas tarp verslininkų ir verslo asociacijų abejose valstybėse prisideda prie sėkmingų dvišalių santykių vystymosi visose srityse. Mes aktyviai siekiame išnaudoti visas platformas, leidžiančias tik dar labiau stiprinti Lietuvos ir Armėnijos ekonominius bei prekybinius santykius“, - dalinasi įžvalgomis ūkio ministras, komisijos pirmininkas nuo Lietuvos pusės, Evaldas Gustas.

Komisijos pirmininkas nuo Armėnijos pusės, Armėnijos ekonomikos ministras Karenas Chshmaritianas, šį tarpvyriausybinį susitikimą laiko puikia proga pasidalinti idėjomis, gimusiomis iš skirtingų patirčių, tačiau su tuo pačiu tikslu – skatinti ekonomikos vystymąsi naujose rinkose bei tiesti tiltus elektroninei ekonomikai plėstis. K. Chshmaritianas pabrėžė, kad Armėnija laiko Lietuvą drauge jau keletą šimtmečių ir istorinė atmintis labai svarbi toliau sėkmingai vystant dvišalius socialinius ir ekonominius santykius.

Po Tarpvyriausybinio Lietuvos ir Armėnijos ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdžio buvo pasirašytas oficialus protokolas, kuriuo bus įtvirtinta aktyviau vystyti skaitmeninę ekonomiką, tęsti dalinimąsi informacija bei patirtimi verslo vystymosi, švietimo ir mokslo, aplinkosaugos, sveikatos apsaugos ir transporto srityse.

Abiejų pusių atstovai pabrėžė, kad tokie aukšto lygio vizitai davė teigiamo impulso Lietuvos ir Armėnijos santykiams ir iškėlė diskusijas apie dvišalio bendradarbiavimo perspektyvas. Abu ministrai pareiškė norą stiprinti Lietuvos – Armėnijos prekybą bei ekonominius santykius rengiant verslo forumus, prekybos misijas ir dalyvaujant specializuotose parodose ir kontaktų mugėse.

Posėdžio metu Lietuva ir Armėnija aptarė galimybes eksportuoti Armėnijos tekstilės gaminius, ypač aprangos, avalynės ir kilimų segmentų, taip pat maisto produktus (ypač konservuotus produktus) į Lietuvą. Taip pat, šalys susitarė plėtoti ekstensyvius sveikatos apsaugos ryšius, tai yra skatinti reformas, medicinos informacinių technologijų sklaidą, medicininį turizmą ir kooperaciją medicininės reabilitacijos srityse.

Šalys susitarė ieškoti galimybių organizuoti tiesioginius skrydžius tarp Armėnijos ir Lietuvos. Tai akivaizdžiai pagerintų dvišalius verslo bei turizmo ryšius, organizuoti turizmo darbuotojų mokomuosius vizitus. Lietuvos ir Armėnijos gyventojų turizmui skatinti, Lietuva pakvietė Armėnijos atstovus kitais metais dalyvauti tarptautiniame turizmo forume „ADVENTUR 2016“.

Vienomis perspektyviausių bendradarbiavimo sritimis yra matomos: mašinų ir įrengimų sritis (būtent šios produkcijos Lietuvos eksportas į Armėniją yra santykinai didžiausias – 2014 m. sudarė net 49,3 proc. visos šiai šaliai parduodamos produkcijos), maisto ir žemės ūkio (2,3 proc.), farmacijos, biotechnologijos, chemijos pramonės (8,8 proc.), IT ir MTEP (13,4 proc.), logistikos (13 proc.), precizikos, chirurgijos prietaisų, medienos ir baldų (10,6 proc.), tekstilės (9,8 proc.) sritys. Bendrai, Lietuvos eksportas į Armėnijos rinką 2014 m. kilo 19,4 proc., 2013 m. didėjo 37,3 proc., 2012 m. augo 25,6 proc.

Tarpvyriausybinė Lietuvos ir Armėnijos ekonominio bendradarbiavimo komisija įsteigta šių metų birželio mėnesį, siekiant aktyvinti abiejų šalių prekybinius ir ekonominius ryšius. Pirmajam vyksiančiam Tarpvyriausybinės Lietuvos Respublikos ir Armėnijos Respublikos ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdžiui kaip Lietuvos atstovas pirmininkavo Lietuvos ūkio ministras Evaldas Gustas, kaip Armėnijos atstovas – Armėnijos ekonomikos ministras Karenas Chshmaritianas.