BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuviškos kilmės prekių eksporto skatinimui bus teikiamos eksporto kredito garantijos

Data

2017 09 13

Įvertinimas
0
EK_eksportas_2.jpg

Šiandien Vyriausybė posėdyje pritarė Ūkio ministerijos parengtai eksporto kredito garantijų teikimo tvarkai. 2018 m. pradžioje pradedamos teikti eksporto kredito garantijos sudarys sąlygas skatinti verslo plėtrą. Eksporto kredito garantijų teikimui skirta 7 mln. eurų Ūkio ministerijos lėšų.

Pasak ūkio ministro Mindaugo Sinkevičiaus, eksporto kredito garantija yra viena iš veiksmingiausių eksporto rizikos minimizavimo priemonių. Ji reikalinga siekiant užtikrinti verslo konkurencingumą veržiantis į strategines eksporto rinkas ar skverbiantis į naujas rinkas.

Eksporto kredito garantijos bus teikiamos už lietuviškos kilmės prekių eksporto sandorius į neparduotinos rizikos valstybes, tokias kaip Baltarusija, Ukraina, Kazachstanas, ir kitas pasaulio valstybes.

Eksporto kredito garantijos iki 90 procentų atidėto mokėjimo sumos bus teikiamos kredituojantiesiems eksportuotojams – smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams, veikiantiems ilgiau nei 1 metus, kurių metinės pajamos viršija 100 tūkst. eurų. Eksportuojamoms prekėms bus taikomas atidėtojo mokėjimo terminas, kuris turės būti ne ilgesnis nei 2 metai.

Prieš pradedant teikti eksporto kredito garantijas, viešųjų pirkimų būdu bus atsirinktos kreditingumo vertinimo paslaugas teikiančios bendrovės, parengta eksporto kredito garantijų sutarties forma ir rizikos vertinimo, eksporto kredito garantijos mokesčio skaičiavimo ir atidėjinių metodikos.

Eksporto kredito garantijas teiks UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“).