BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuvoje lankosi Egipto komunikacijos ir informacinių technologijų ministras

Data

2022 08 25

Įvertinimas
0
20220825Egiptas1935 (1).jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitikime su Egipto komunikacijos ir informacinių technologijų ministru Amr S. Talaat aptarė Lietuvos vykdomus pokyčius skaitmenizacijos srityje. Mūsų šalis pasiekė 10 vietą Europos Sąjungoje (ES) pagal skaitmenines viešąsias paslaugas, o vertinant skaitmenines paslaugas verslui, rezultatai gerokai viršija ES vidurkį ir pagal šį rodiklį mūsų šalis užima 4 vietą.  

„Lietuvoje sėkmingai įgyvendiname viešųjų ir administracinių paslaugų skaitmenizavimo reformą, didiname kibernetinį saugumą ir atvirų duomenų prieinamumą bei skatiname skaitmeninius visuomenės įgūdžius. Mes pasirengę pasidalinti savo patirtimi ir tikimės, kad dar šiais metais pavyks surengti platesnio masto Egipto ir Lietuvos mokslo, verslo ir viešojo sektoriaus atstovų susitikimą. Tai, be kitų priemonių, suteiks postūmį abipusio ekonominio bendradarbiavimo augimui“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.  

Ministrė pabrėžia, kad skaitmeninių technologijų srityje Lietuva sėkmingai įgyvendina kelis prioritetinius uždavinius: duomenų sauga,  atviri duomenys ir efektyvus jų panaudojimas, skaitmeninių viešųjų paslaugų didinimas bei visuomenės skaitmeninių įgūdžių gerinimas.  

„Lietuva visapusiškai skatina skaitmeninius įgūdžius skirtingais lygmenimis:  vaikų, studentų, mokytojų ar vyresnio amžiaus žmonių. Toliau būtina didinti skaitmeninį raštingumą, kad būtų išnaudotas visas skaitmeninės visuomenės ir ekonomikos potencialas. Ši patirtis gali būti naudinga ir partneriams iš Egipto“, – sako A. Armonaitė.  

Egipto atstovai yra susidomėję Lietuvos patirtimi šiose srityse, galimais mūsų pasiūlymais šiai šaliai, įvairiomis valstybės institucijų ir verslo bendradarbiavimo formomis. 

Šiandien Lietuvoje elektroniniu būdu teikiama daugiau kaip 600 paslaugų. Lietuva siekia didinti elektroninių paslaugų skaičių ir padaryti jas prieinamas dar daugiau žmonių.