BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuvoje su oficialiu vizitu vieši Armėnijos ekonomikos ministras

Data

2015 11 26

Įvertinimas
0
Karenas Chshmaritianas, Armėnijos ekonomikos ministras.
Karenas Chshmaritianas, Armėnijos ekonomikos ministras.

Rytoj Ūkio ministerijoje vyks pirmasis Tarpvyriausybinis Lietuvos ir Armėnijos ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdis. Armėnijos ekonomikos ministras Karenas Chshmaritianas Lietuvoje oficialiu vizitu vieši lapkričio 26-27 dienomis.

Pirmajam vyksiančiam Tarpvyriausybinės Lietuvos Respublikos ir Armėnijos Respublikos ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdžiui kaip Lietuvos atstovas pirmininkaus Lietuvos ūkio ministras Evaldas Gustas, kaip Armėnijos atstovas – Armėnijos ekonomikos ministras Karenas Chshmaritianas.

„Lietuvos prekių eksportas į Armėnijos rinką kyla kasmet ir nuosekliai. Tarp NVS šalių Armėnija yra Lietuvos eksporto augimo tempų lyderė. Džiaugiamės stabiliais dvišaliais ekonominiais ryšiais bei planuojame pasvertą plėtrą Lietuvai aktualiausiuose prekybos segmentuose. Armėnija Lietuvai gali tapti vartais į NVS šalių bei Artimųjų rytų rinkas, taip pat naudinga žaliavų tiekėja. Lietuva Armėnijai gali suteikti galimybes vystyti spartesnį eksportą į Europos Sąjungos šalis, taip pat Lietuvos produkcija gali užpildyti Armėnijos rinką nišine produkcija. Mus sieja ir ypatingi istoriniai ryšiai – Lietuva buvo pirmoji pasaulyje valstybė, pripažinusi Armėnijos nepriklausomybę“, - dalinasi įžvalgomis ūkio ministras Evaldas Gustas.

Po Tarpvyriausybinio Lietuvos ir Armėnijos ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdžio, lapkričio 27 d. bus pasirašytas oficialus protokolas, kuriuo bus įtvirtinta glaudesnė partnerystė prioritetinėse srityse. Našiausias Lietuvos-Armėnijos bendradarbiavimo galimybes komisija mato mašinų ir įrengimų srityje – būtent šios produkcijos Lietuvos eksportas į Armėniją yra santykinai didžiausias – 2014 m. sudarė net 49,3 proc. visos šiai šaliai parduodamos produkcijos. Taip pat plėtros galimybės numatomos maisto ir gėrimų pramonės, žemės ūkio, farmacijos, biotechnologijos, chemijos pramonės, IT, MTEP, logistikos, precizikos, chirurgijos prietaisų, medienos ir baldų, tekstilės ir LEZ srityse.

Komisiją iš Lietuvos pusės sudaro Ūkio ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos, Kultūros ministerijos, Energetikos ministerijos, Susisiekimo ministerijos bei Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai. Armėnijos pusę komisijoje atstovaus Armėnijos Ekonomikos ministerijos, Finansų ministerijos, Gamtos apsaugos ministerijos, Švietimo ir mokslo ministerijos, Transporto ir komunikacijų ministerijos, Vyriausybės kanceliarijos atstovai.

Vizito Lietuvoje metu Armėnijos ekonomikos ministras K. Chshmaritianas aptars bendradarbiavimo klausimus su Ūkio, Užsienio reikalų, Kultūros, Aplinkos, Finansų, Susisiekimo ministerijų atstovais. K. Chshmaritiano delegacijos narys, Armėnijos Nacionalinės mokslų akademijos viceprezidentas Jurijus Shukuryanas susitiks su Lietuvos mokslų akademijos prezidentu, prof. Valdemaru Razumu, abiejų šalių mokslininkų bendradarbiavimo perspektyvoms aptarti.

Tarpvyriausybinė Lietuvos ir Armėnijos ekonominio bendradarbiavimo komisija įsteigta šių metų birželio mėnesį, siekiant aktyvinti abiejų šalių prekybinius ir ekonominius ryšius.