BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuvos biotechnologijų potencialas pristatomas Osle

Data

2022 09 27

Įvertinimas
0
laboratory-5721287_960_720.jpg

Šią savaitę Norvegijos sostinėje Osle pristatomas Lietuvos biotechnologijų potencialas ir siekiama užmegzti glaudesnį bendradarbiavimą tarp abiejų šalių gyvybės mokslų atstovų.

Lietuvos biotechnologijų sektoriaus atstovai dalyvauja Oslo inovacijų savaitės biotechnologijų renginyje, kurį organizuoja didžiausias sveikatos sektoriaus klasteris Norvegijoje „Norway Health Tech“. Šia klasteris vienija apie 290 narių, tarp jų – daugiau kaip 100 startuolių, įmonės, mokslinių tyrimų institutai, ligoninės ir savivaldybės.

Pasak ekonomikos ir inovacijų ministrės patarėjos Erikos Kuročkinos, tai pirmasis bendras Lietuvos ir Norvegijos renginys gyvybės mokslų tema. Jo metu siekiama išsigryninti abipusiškai naudingo bendradarbiavimo perspektyvas ir išsiaiškinti, ką Norvegijos ir Lietuvos ekosistemos gali pasiūlyti inovatyviems sveikatingumo verslams.

 „Lietuvoje veikiančios biotechnologijų bendrovės, jų indėlis į pasaulinį gyvybės mokslų sektorių, vakcinų gamybą ir aukšta mūsų šalies mokslininkų kvalifikacija leidžia pagrįstai didžiuotis šios srities pasiekimais. Galime būti stiprūs klinikinių tyrimų partneriai, turime kuo pasigirti net ląstelių ir genų redagavimo srityje. Mūsų šalyje įsikūrę apie 60 gyvybės mokslų startuolių, tad esame suinteresuoti pritraukti inovatyvų verslą“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrės patarėja Erika Kuročkina.

Norvegijos gyvybės mokslų atstovai kviečiami dalyvauti 2023 m. rugsėjį Lietuvoje vyksiančiame didžiausiame Baltijos šalyse gyvybės mokslų forume „Life Sciences Baltics“, kuriame kas dvejus metus susirenka gyvybės mokslų ekspertai, verslo ir startuolių atstovai iš viso pasaulio.

Gyvybės mokslų sektorius – vienas sparčiausiai besivystančių Lietuvos pramonės sektorių. Vien pernai biotechnologijų ir farmacijos sektoriai išaugo 62 proc. Šalyje veikia apie 600 gyvybės mokslų įmonių, kuriose dirba per 7500 žmonių, o su gyvybės mokslų projektais dirba apie 15 tūkstančių  mokslininkų. Eksportuojama apie 95 proc.  produkcijos, o pagrindinės eksporto rinkos yra JAV ir Vokietija.