BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuvos delegacija Taivane ieškojo naujų verslo nišų

Data

2022 09 16

Įvertinimas
0
cityscape-g9f415bbf9_1920.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos bei verslo atstovų delegacija šią savaitę Taivane su vietos valdžios institucijų, mokslo ir verslo atstovais aptarė  bendradarbiavimo  projektus, lankėsi mokslo ir tyrimų centruose bei ieškojo naujų verslo nišų.

„Lietuva turi pagrįstų lūkesčių bendradarbiauti su Taivanu aukštųjų technologijų srityse, pirmiausia – puslaidininkių, lazerių technologijų, informacinių ryšių, biotechnologijų, startuolių ekosistemų. Mūsų delegacijos aptariamų temų spektras tuo neapsiriboja – aptarėme  ir mažų įmonių vystymo, gamybos pramonės ir kitas sritis. Tikiuosi, kad nuo šiol aptartų projektų derinimas bei įgyvendinimas bus lengvesnis ir greitesnis, nes Lietuva jau turi savo prekybos atstovą Taipėjuje“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis.

Rugpjūtį Lietuvos Respublikos prekybos atstovybės Taipėjuje vadovu paskirtas Paulius Lukauskas, o prekybos atstovybė veiklą pradės artimiausi metu.

Konkretaus bendradarbiavimo galimybes ir perspektyvas K. Žemaitis aptarė su Taivano ekonomikos ministerijos vadovybe, susitikimuose su Taivano stambaus verslo, mikroschemų ir puslaidininkių gamybos bei kitų sričių atstovais. Jis taip pat dalyvavo Lietuvos ir Taivano verslo dienos renginiuose, pramonės forume, lankėsi biomedicinos inkubacijos ir pažangiosios sveikatos priežiūros inovacijų centruose.    

„Su Taivanu norėtume vystyti ne tik tarpusavio prekybinius santykius, tačiau drauge kurti technologijas ir produktus gyvybės mokslų ir biotechnologijų srityse, kuriuos vėliau bendromis pastangomis galėtume komercializuoti ir parduoti globaliose rinkose“, – pažymi Lietuvos biotechnologų asociacijos prezidentas Tomas Andrejauskas.

Lietuvos delegacija lankėsi puslaidininkių ir mikroelektronikos technologijų parodoje „Semicon Taiwan“, o Inovacijų agentūra pasirašė memorandumą su Taivano išorės prekybos plėtros taryba (TAITRA).

Taivanas yra įtrauktas tiek į prioritetines Lietuvos bendradarbiavimo inovacijų srityje ir eksporto, tiek į prioritetines tiesioginių užsienio investicijų rinkas.

Per pirmąjį šių metų pusmetį lietuviškos kilmės prekių ir paslaugų eksportas į Taivaną išaugo trečdaliu ir jau siekia 11,5 mln. Eur. Vien 2022 m. sausio–birželio mėn. prekių apyvarta tarp dviejų šalių sudarė 90,6 mln. eurų – palyginti su atitinkamu 2021 m. laikotarpiu, apyvarta padidėjo 92,6 proc.