Lietuvos konkurencingumo raktas – inovacijų diegimas

Data

2012 12 07

Įvertinimas
0

„Nuo ekonomikos, grįstos pigiomis darbo sąnaudomis, Lietuva turi pereiti prie ekonomikos, grįstos inovatyviais sprendimais“, – sakė ūkio viceministras Adomas Audickas Vilniuje ketvirtadienį vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Atviros inovacijos. Kurk kitaip“. 

Sveikindamas konferencijos dalyvius A. Audickas teigė, kad per pastaruosius kelerius metus inovacijų politikos srityje padaryta nemažai svarbių darbų, kuriant inovacijų ekosistemą. „Patvirtinta pirmoji ilgalaikė inovacijų srities strategija, inovacijų valstybės politikai įgyvendinti įsteigta Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, sukurtos struktūrinės priemonės, skatinančios verslą investuoti į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą, vystoma iniciatyvaus ir jauno verslo finansavimo ekosistema. Be to, sukurta viena palankiausių investuojantiems į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą mokestinių aplinkų Europoje“, – vardijo viceministras.

Kalbėdamas apie Lietuvos inovacijų politikos atvirumą, Inovacijų ir žinių visuomenės departamento direktorius Erikas Jankauskas sakė, kad greta jau įgyvendinamų paramos priemonių ateityje didelį dėmesį ketinama skirti inovacijų paklausą skatinančioms priemonėms, tokioms kaip inovatyvūs viešieji pirkimai ir ikiprekybiniai pirkimai.

Konferencijoje Lietuvos ir užsienio pranešėjai pristatė atvirų inovacijų plėtrą Europos Sąjungoje, Lietuvos ir užsienio šalių patirtį ir praktinius pavyzdžius, kaip atviros inovacijos gali paspartinti įmonių inovacinę veiklą, padidinti jų efektyvumą, buvo diskutuota apie verslininkų ir mokslininkų bendradarbiavimo galimybes.

Kembridžo universiteto Verslo tyrimų centro mokslo darbuotojas Davidas Connellas konferencijos dalyviams skaitė pranešimą apie inovacijų politikos mitus. Švedijos klasterio „Mobile Heights“ tarptautinio bendradarbiavimo vadovas Henrikas Lundbladas supažindino su geruoju verslo ir mokslo bendradarbiavimo pavyzdžiu – projektu „Demola“. Konferencijos dalyviams atvirų inovacijų platformas Tamperės regione pristatė Suomijos Tamperės regiono tarybos inovacijų ir įžvalgų direktorius Petri Rasanenas.

Konferencijoje taip pat pranešimus skaitė AB „Swedbank“ valdybos pirmininkas Antanas Danys, keleto bendrovių steigėjas, Oslo „Verslas taikai 2012“ apdovanojimo laureatas dr. Vladas Lašas, Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo asociacijos valdybos pirmininkas Šarūnas Šiugžda, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Mechanikos fakulteto Pramonės įmonių valdymo katedros docentas dr. Rolandas Strazdas ir UAB „E-verslo klasteris“ direktorius dr. Albinas Bačiliūnas.

Konferencijos metu taip pat buvo paskelbtas ir apdovanotas konkurso „Verslo ir mokslo partnerystė 2012“ laimėtojas – UAB „Precizika Metrology“, sukūrusi linijinių matų gamybos technologijų ir poslinkių matavimo sistemą. Nugalėtojui buvo įteiktas specialiai šiam konkursui sukurtas prizas bei diplomas. Ūkio ministerija verslo ir mokslo partnerystės konkursą organizuoja antrąjį kartą.

Atviros inovacijos – tai inovacijos, pagrįstos atviru ir aktyviu bendradarbiavimu ir įvairių informacijos šaltinių naudojimu, perkeliant dalį inovacinės veiklos už įmonės ribų. Taip į inovacijų kūrimo procesą įtraukiami ne tik įmonių padaliniai, bet jame dalyvauja ir panaudojamos žinios, gaunamos iš įmonių klientų, partnerių, tiekėjų, kitų įmonių ir įvairių socialinių tinklų narių.