BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuvos lazerių pramonės atstovui – tarptautinis pripažinimas

Data

2022 04 08

Įvertinimas
0
laser-g5e81d6207_1280.jpg

Lietuva sulaukė tarptautinio pripažinimo lazerių srityje – Lietuvos lazerių asociacijos prezidentas Gediminas Račiukaitis išrinktas „Extreme Light Infrastructure“ generalinės asamblėjos pirmininko pavaduotoju. „Extreme Light Infrastructure“ yra didžiausia didelės galios bei intensyvumo ir trumpo impulso lazerinių sistemų organizacija pasaulyje.  

„Sveikinu gerbiamą G. Račiukaitį ir džiaugiuosi, kad Lietuva yra tarp pasaulinių lazerių gamybos lyderių. Tai nebuvo trumpas kelias – pirmasis lazerio spindulys Lietuvoje nušvito prieš 56 metus, o dabar Lietuvoje sukurtų lazerių galima rasti visuose žemynuose, jie naudojami 95 iš 100 geriausių pasaulio universitetų. Mūsų akademinės bendruomenės ir verslo veikla įrodo, kad net ir geografiškai nedidelis kraštas gali būti labai svarbus dalyvis lazerių rinkoje, kuriame gaminami aukštos pridėtinės vertės produktai ir teikiamos aukščiausio technologinio lygio paslaugos“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė. 

Pastarosiomis dienomis Vilnius tapo Europos lazerių sektoriaus širdimi – balandžio 7–8 dienomis čia vyksta Europos fotonikos pramonės konsorciumo (angl. European Photonics Industry Consortium, EPIC) metinis visuotinis susirinkimas. 

EPIC yra pirmaujanti pasaulyje pramonės asociacija, kuri skatina tvarią fotonikos srityje dirbančių organizacijų plėtrą Europoje. Šiai asociacijai atstovauja daugiau kaip 750 įmonių, ji puoselėja aktyvią fotonikos ekosistemą, skatina technologinę ir komercinę pažangą, teikia įvairią pagalbą bendrovėms.   

Asociacija skelbia rinkos ir technologijų ataskaitas, organizuoja techninius seminarus ir verslo apskritojo stalo diskusijas, remia ES finansavimo pasiūlymus, propaguoja lobistinę, švietimo ir mokymo veiklą, rūpinasi sektoriaus pristatymu parodose.