BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuvos savivaldybėms – 25 mln. eurų infrastruktūrai LEZ ir pramonės parkuose tobulinti

Data

2021 08 05

Įvertinimas
0
euros.jpeg

Ekonomikos ir inovacijų ministerija 15 šalies savivaldybių paskirstė beveik 25 mln. eurų 22 infrastruktūros projektams įgyvendinti. Už šias lėšas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ), pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose bus įrengiama bei tobulinama infrastruktūra, reikalinga investicijoms pritraukti.

„Norėdami pritraukti investicijų, kurti darbo vietas ir auginti ekonomiką, privalome gerinti tiek verslo aplinką, tiek investicijoms tinkamų teritorijų infrastruktūrą, nes investuotojams rūpi ne tik mokesčių lengvatos, talentai, bet ir kokybiškai įrengta būsimų investicijų vieta. Tikiuosi, kad skirtas finansavimas leis šalies savivaldybėms prisitraukti naųjų investuotojų, o kartu bus sukurta ir naujų darbo vietų“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

24,58 mln. eurų skirti 15-oje šalies savivaldybių įgyvendinamiems infrastruktūros projektams laisvųjų ekonominių zonų, pramonės parkų ir kitose teritorijose, kuriose skatinamos gamybos ir mokslinių tyrimų ar taikomosios veiklos investicijos. Finansavimą gavo Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio miestų ir Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Kėdainių, Akmenės, Jonavos, Skuodo, Plungės, Joniškio ir Ukmergės rajonų savivaldybės, taip pat Marijampolės savivaldybė.

Savivaldybės gautomis lėšomis galės padengti inžinerinės infrastruktūros ir su jomis susijusias išlaidas, statybos darbus, statybos sklypo tvarkymo ir vienkartinio prisijungimo mokesčio išlaidas. Tikimasi, kad visiškai užbaigus įgyvendinti infrastruktūros projektus per artimiausius kelerius metus galėtų būti pritraukta daugiau kaip 1 mlrd. tiesioginių ir netiesioginių investicijų bei  sukurta apie 8 tūkst. naujų darbo vietų.

Prioritetas buvo skiriamas ne mažesniems kaip 10 ha sklypams, jau turintiems potencialius investuotojus arba didžiausią potencialą jų pritraukti. Tokio dydžio teritorijų vystymas labiausiai atsiperka, kadangi pritraukiami stambesni investuotojai, kurie sukuria daugiau darbo vietų.