BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuvos savivaldybėms – 25 mln. eurų LEZ ir pramonės parkų projektams

Data

2021 05 04

Įvertinimas
0
production-4408573_960_720.jpg

Šiais metais Lietuvos infrastruktūros, reikalingos investicijoms pritraukti, projektams numatyta skirti 25 mln. eurų. Lietuvos savivaldybės jau gali teikti Ekonomikos ir inovacijų ministerijai paraiškas gauti finansavimą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ), pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose esančiai infrastruktūrai įrengti ir tobulinti.

„Siekiant gerinti investicinę aplinką Lietuvoje svarbu plėtoti LEZ, pramonės parkų ir kitų investicijoms tinkamų teritorijų infrastruktūrą. Taigi, skirdami solidų finansavimą,  ne tik palengvintume sąlygas investuotojams, kurie dėl šios priežasties galėtų pasirinkti Lietuvą, bet ir stiprintume visos valstybės ekonomiką, sudarytume galimybę kurti naujas darbo vietas ir didinti gyventojų užimtumą“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Finansavimą gaus tie savivaldybių projektai, kurie leis tobulinti Lietuvos regionuose įsikūrusių LEZ ir pramonės parkų infrastruktūrą. Prioritetas bus skiriamas ne mažesniems kaip 10 ha sklypams, jau turintiems potencialius investuotojus arba didžiausią potencialą juos pritraukti. Tokio dydžio teritorijų vystymas turi geriausią atsiperkamumą, kadangi pritraukiami stambesni investuotojai, kurie sukuria daugiau darbo vietų.

Finansavimas bus skirtas inžinerinės savivaldybės infrastruktūros ir su jomis susijusioms išlaidoms, statybos darbų, statybos sklypo tvarkymo ir vienkartinio prisijungimo mokesčio išlaidoms padengti.

Paraiškas Ekonomikos ir inovacijų ministerijai galima teikti iki š. m. gegužės 21 dienos. Paraiškos formą galima rasti adresu: eimin.lrv.lt. Infrastruktūros projektams galės būti finansuojama iki 100 proc. tinkamų projekto išlaidų.

LEZ – tai pramoninė teritorija su parengta infrastruktūra ir išskirtinėmis mokestinėmis lengvatomis investuotojams. LEZ – valstybinės reikšmės objektai, skirti pramonei vystyti ir regiono bei valstybės verslo aplinkai gerinti. Šiuo metu Lietuvoje veikia 7 LEZ: Akmenės, Kauno, Kėdainių, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių.