BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuvos startuolių matomumą stiprins naujoje Europinėje platformoje

Data

2022 02 10

Įvertinimas
0
entrepreneur-g4178d11bc_1920.jpg

Lietuva prisijungė prie ES Tarybai pirmininkaujančios Prancūzijos iniciatyvos paversti Europą technologijų srities talentų žemynu ir pasirašė dvi deklaracijas, kuriomis siekiama paskatinti pasaulinių technologijų vystymąsi Europoje ir sudaryti kuo palankesnes sąlygas technologijų startuoliams kurtis ir plėstis. Užsienio talentų pritraukimas išskiriamas kaip pagrindinis prioritetas šiam tikslui pasiekti, todėl iki šių metų pabaigos numatoma įkurti vieningą Europos technologijų talentų aptarnavimo centrą.

„Turime neatsilikti  nuo pasaulinių technologijų lenktynių. Suvienydami jėgas visos Europos lygiu būtina visokeriopais būdais skatinti novatoriškų įmonių augimą ir plėtrą, kad Europa taptų trokštama  vieta ateities technologijų milžinams kurtis ir augti. Tuo tarpu vieningo visų Europos valstybių informacinio portalo atsiradimas neabejotinai duos daug naudos ir Lietuvai, nes užsieniečiai galės rasti visą reikiamą informaciją apie Lietuvos startuolius ir lengviau įsidarbinti. Tokiu būdu įgysime dar vieną įrankį mūsų šalies startuolių sistemos matomumui bei talentų pritraukimui“, - sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.  

Šis centras ir su juo susijusi interneto svetainė vieno langelio principu suteiks visą reikalingą informaciją tarptautiniams talentams, norintiems dirbti Europoje, ir startuoliams, norintiems samdyti talentus ir iš kitų šalių. Čia bus pateikiama koncentruota informacija apie kiekvienos šalies narės startuolių ekosistemos konkurencinius pranašumus, darbo galimybes, socialines ir mokestines sąlygas ir kita praktinė informacija. Be to, centre bus galima gauti teisines konsultacines paslaugas ir praktinę pagalbą įmonėms perkeliant ar steigiant veiklą kitoje šalyje narėje.

Šia europine iniciatyva taip pat norima pagerinti prieigą prie finansavimo technologijų srities startuoliams ir besiplečiančioms įmonėms. Šiam tikslui numatoma įkurti 10 mlrd. eurų  dydžio  privačių ir valstybės lėšų iniciatyvą -  Europos investicijų fondo valdomą fondų fondą. Tikslios dalyvavimo šioje iniciatyvoje sąlygos dar bus tikslinamos, jos turėtų paaiškėti metų pabaigoje.  

Praėjusiais metais Prancūzija pradėjo iniciatyvą „Scale-Up Europe“, siekdama gerokai sustiprinti Europos technologijų sektorių ir skatinti pasaulinių technologijų vystymąsi Europoje. Vizija - iki 2030 metų pasiekti, jog Europoje veiktų 10 technologinių gigantų, kurių vertė viršija 100 mlrd. eurų.