BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ministras R. Sinkevčius apsilankė UAB „Toksika“. Rengiamasi galimai antrajai koronaviruso bangai

Data

2020 08 18

Įvertinimas
0
59899387_375455556393827_7320222670233010176_o.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius lankėsi pavojingų atliekų deginimo įmonėje „Toksika“, kur su bendrovės vadovu aptarė pasirengimo galimai antrai COVID-19 bangai klausimus,  panaudotų medicininių kaukių, kostiumų surinkimo ir atliekų utilizavimo pajėgumus, įmonės plėtros klausimus.

Susitikimo metu UAB „Toksika“ vadovas Arūnas Dirvinskas informavo, kad pavojingosios atliekos surenkamos visoje šalies teritorijoje ir užtikrinamas operatyvus jų išvežimas. Surinktos atliekos, iki perduodamos galutinai sutvarkyti, saugomos bendrovės aikštelėse Vilniuje, Šiaulių rajone, Klaipėdos rajone ir Alytaus rajone. Pavojingosios atliekos tvarkomos trimis būdais: šalinamos deginant pavojingųjų atliekų deginimo įrenginyje; šalinant pavojingųjų atliekų sąvartyne; perduodant jas galutinai sutvarkyti kitiems tvarkytojams.

Bendrovė pandemijos metu iš Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Šiaulių, Biržų, Ukmergės, Pasvalio ir kt. savivaldybių buvo įsipareigojusi nemokamai surinkti, tikėtina, COVID-19 virusu infekuotas atliekas iš mobiliųjų patikros punktų ir karantino vietų. UAB „Toksika“ karantino metu sutvarkė 260 tonų medicininių atliekų.

„Buvau supažindintas su pavojingų atliekų surinkimo ir utilizavimo procesu. Laikantis visų saugos reikalavimų, COVID-19 virusu, tikėtina, užkrėstos kaukės ir medicininiai kostiumai deginami specialiame įrenginyje 1200 °C temperatūroje. Turint mintyje, kad visos atliekos iš ligoninių ar vienkartinių patikros punktų pandemijos metu patenka į UAB „Toksika“, kilus antrai koronaviruso bangai tokių atliekų kiekis išaugtų, tačiau galime pasidžiaugti,  kad bendrovė būtų pajėgi utilizuoti padidėjusį galimai infekuotų atliekų kiekį. Per parą ji gali sudeginti 30 tonų pavojingų atliekų, iš jų 10 tonų panaudotų medicininių priemonių. Esu patikintas, kad įmonė su dar vienu iššūkiu susitvarkys sėkmingai. Tačiau belieka apgailestauti, kad iki šiol savivaldybės neturi nusistačiusios sistemos, kaip tokias atliekas surinkti iš gyventojų”, – sako ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius.

Ministro nuomone, šį klausimą reikėtų kelti „Covid“ darbo grupėje. 

Be to, ateityje sistema galėtų veikti ir platesniu mastu: atliekų utilizavimo klausimu reikia šviesti visuomenę, kur tokias pavojingas atliekas, pvz., vaistus, gyventojai gali priduoti, kad jos nepatektų į bendrą komunalinių atliekų srautą.

Susitikime taip pat aptarti pavojingų atliekų sąvartyno plėtros, tyrimų laboratorijos akreditavimo klausimai.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija valdo 92,51 proc. UAB „Toksika“ akcijų. Likusi dalis priklauso savivaldybėms (5,64 proc.), juridiniams asmenims (1,49 proc.) ir fiziniams asmenims (0,36 proc.).