BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ministrė A. Armonaitė Prancūzijos verslą kvies investuoti Lietuvoje

Data

2022 10 10

Įvertinimas
0
eiffel-tower-3349075_960_720.jpg

Spalio 10–12 dienomis ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė lankysis Prancūzijoje. Vizito metu ministrė kartu su premjere Ingrida Šimonyte dalyvaus Lietuvos ir Prancūzijos verslo forume Paryžiuje, kuriame kvies Prancūzijos verslininkus investuoti Lietuvoje.

„Prancūzija – viena svarbiausių Lietuvos ekonominių partnerių, prioritetinė mūsų šalies eksporto rinka. Paryžiuje vyksiantis Lietuvos ir Prancūzijos verslo forumas atvers dar daugiau galimybių mūsų šalies verslui užmegzti naudingų ryšių ir pritraukti daugiau investicijų“, – teigia A. Armonaitė.

Prancūzijos verslo atstovams ministrė planuoja pristatyti šalies investicinę ir mokestinę aplinką, Lietuvoje stiprius verslo sektorius, kurie domina užsienio investuotojus. Ministrė taip pat pristatys užsienio investicijoms pritraukti svarbią žaliojo koridoriaus iniciatyvą, įsikūrimo laisvosiose ekonominėse zonose ir pramonės parkuose naudą.

Prancūzijos investicijos Lietuvoje šių metų antrąjį ketvirtį siekė 711 mln. eurų. Pagal investicijų Lietuvoje mastą Prancūzija praėjusiais metais užėmė 11-ąją vietą. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau kaip 100 Prancūzijos bendrovių. 2010–2020 metais Prancūzijos verslai įgyvendino 9 tiesioginių užsienio investicijų projektus.

Daugiausia Prancūzijos bendrovės mūsų šalyje investuoja į didmeninę ir mažmeninę prekybą, apdirbamąją gamybą, finansinę ir draudimo veiklą, profesinę, mokslinę, techninę veiklą, nekilnojamojo turto operacijas.

A. Armonaitė Paryžiuje taip pat dalyvaus neformalioje diskusijoje su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ambasadoriais. Ministrė pristatys Lietuvos pagalbos priemones Ukrainai, kurios apima tiek finansinę paramą, tiek Ukrainos infrastruktūros atstatymo projektus. Diskusijoje bus aptariama, kaip EBPO galėtų padėti Ukrainai pritraukti investicijų, reikalingų tvariam šios šalies ekonomikos atsigavimui.