BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Minske posėdžiauja dvišalė Lietuvos ir Baltarusijos prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo komisija

Data

2015 11 09

Įvertinimas
0
kontaktaiiStock_000014950137Small.jpg

Šių metų lapkričio 9–10 dienomis Minske (Baltarusija) vyksta 17-asis dvišalės Lietuvos ir Baltarusijos prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo komisijos (TVK) posėdis. Delegacijų vadovai – Lietuvos Respublikos ūkio ministras Evaldas Gustas ir Baltarusijos ekonomikos ministras Vladimiras Zinovskis – pasirašys posėdžio protokolą, kuriuo šalys susitars stiprinti bendradarbiavimą investicijų, transporto, energetikos, žemės ūkio, aplinkosaugos, sienų apsaugos ir kitose srityse.

„Septynioliktajame Lietuvos ir Baltarusijos prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdyje daug dėmesio skiriama dvišalio investicinio potencialo ir prekybos stiprinimui. Siekiame aptarti svarbiausius Lietuvos investicinius projektus Baltarusijoje ir kaip pritraukti daugiau Baltarusijos investicijų į Lietuvą, taip pat abiejų šalių galimybes didinti dvišalės prekybos mastą bei diskutuoti apie plėtros kliūtis bei būdus, kaip jas pašalinti“, – teigia ūkio ministras Evaldas Gustas.

Per posėdį aptariami ir žemės ūkio srities klausimai. Siekiama sudaryti sąlygas abiejų šalių ūkininkams dalyvauti Lietuvoje ir Baltarusijoje vyksiančiose žemės ūkio parodose, vykdyti bendrus projektus, bendradarbiauti veterinarijos srityje.

Lietuva ir Baltarusija taip pat siekia stiprinti bendradarbiavimą ir aplinkosaugos srityje. Per posėdį nagrinėjama, kaip apsaugoti Nemuno vandens baseiną ir sumažinti taršą jame.

Posėdyje svarstomi ir energetikos sektoriaus ir transporto srities klausimai – keleivių tranzito ir krovinių gabenimo galimybės.

Taip pat diskutuojami sienų apsaugos ir turizmo klausimai, o išlaikant tęstinumą, aptariami nuveikti darbai ir numatomos bendradarbiavimo plėtros perspektyvos šalims aktualiomis ekonominio bendradarbiavimo temomis.

17-ajame Lietuvos ir Baltarusijos TVK posėdyje dalyvauja ūkio viceministrė Rasa Noreikienė, Lietuvos ambasadorius Baltarusijoje Evaldas Ignatavičius, žemės ūkio viceministras Vilius Martusevičius, Lietuvos komercijos atašė Baltarusijoje Vidmantas Verbickas, Lietuvos ir Baltarusijos valstybės institucijų ir verslo atstovai.

Dvišalė Lietuvos ir Baltarusijos TVK buvo įkurta 1995 metais, siekiant plėtoti šalių bendradarbiavimą. Kaip Lietuvos atstovas šiai komisijai pirmininkauja ūkio ministras, kaip Baltarusijos atstovas – ekonomikos ministras.

Paskutinis 16-asis Lietuvos ir Baltarusijos TVK posėdis įvyko 2013 m. gegužės mėnesį Vilniuje.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, Lietuvos ir Baltarusijos prekybos apyvarta 2014 metais sudarė 1,8 mlrd. eurų, eksportas į Baltarusiją –1,14 mlrd. eurų, o importas iš Baltarusijos 743,9 mln. eurų. Palyginti su 2013 metais, dvišalė prekyba sumažėjo 7,7 procento, eksportas –10,8 procento, o importas – 2,6 procento.

2015 metų sausio–rugpjūčio mėnesiais Lietuvos ir Baltarusijos dvišalė prekyba ir importas iš Baltarusijos pradėjo augti. Prekybos apyvarta sudarė 1,31 mlrd. eurų – palyginti su tuo pačiu 2014 metų laikotarpiu, padidėjo 5,2 procento. Importas iš Baltarusijos siekė 606,4 mln. eurų ir išaugo 12,2 procento. Eksportas į Baltarusiją sudarė 704,8 mln. eurų – sumažėjo tik 0,1 procento.

2014 metais Baltarusijos tiesioginės užsienio investicijos Lietuvoje siekė 26,53 mln. eurų, o Lietuvos investicijos Baltarusijoje – 62,61 mln. eurų. Palyginti su 2013 metais, Baltarusijos investicijos Lietuvoje sumažėjo 59 procentais, o Lietuvos investicijos Baltarusijoje išaugo 1 procentu.

2015 metų pirmąjį pusmetį Baltarusijos investicijos Lietuvoje, palyginti su tuo pačiu 2014 metų laikotarpiu, išaugo 32,7 procento ir sudarė 35,20 mln. eurų. Lietuvos investicijos Baltarusijoje, palyginti su pirmuoju praėjusių metų pusmečiu, padidėjo 11,5 procento ir sudarė 69,83 mln. eurų.