BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Moksliniame darbe – ekspertų siūlymai dėl pramoninės nuosavybės sistemos klausimų sprendimo

Data

2008 12 18

Įvertinimas
0

Šiandien Ūkio ministerijoje pristatytas taikomasis mokslinio tyrimo darbas, kuriame analizuojamos įvairios Lietuvos pramoninės nuosavybės sistemos problemos ir pateikiami ekspertų siūlomi jų sprendimo būdai.

Mokslinio tyrimo pristatyme dalyvavo ir aktyviai diskutavo verslo, mokslo ir studijų atstovai.

 

Taikomąjį mokslinį tyrimo darbą „Pramoninės nuosavybės sistemos tobulinimas Lietuvoje. Problemos ir jų sprendimo būdai“ Ūkio ministerija užsakė atsižvelgdama į tai, kad Lietuva pagal vieną iš inovacinės veiklos vertinimo rodiklių – intelektinės nuosavybės kūrimą – atsilieka nuo Europos Sąjungos šalių vidurkio.

 

Šiuo moksliniu darbu siekiama atlikti išsamią pramoninės nuosavybės kūrimo ir apsaugos sistemos Lietuvoje analizę, įvertinti šios sistemos funkcionalumą ir efektyvumą, pateikti konkrečių pasiūlymų dėl teisinių, finansinių, metodinių, informacinių ir kitų priemonių, kurios paskatintų Lietuvos įmones ir mokslo bei studijų institucijas aktyviau naudotis tarptautine pramoninės nuosavybės apsaugos sistema.

 

Studijoje analizuojamos įvairios Lietuvos pramoninės nuosavybės sistemos problemos bei pateikiami ekspertų siūlytini jų sprendimo būdai. Ekspertai kaip didžiausią rūpestį keliančius klausimus įvardija žemą patentavimo lygį ir Lietuvos verslo įmonių nesugebėjimą pasinaudoti patentų apsaugos sistemos teikiamomis galimybėmis.

 

Šios problemos studijoje nagrinėjamos iš įvairių požiūrio taškų: analizuojama patentavimo proceso dalyvių padėtis, patentavimo proceso dalyvių veikimo sąlygas ir ribas reglamentuojantys teisės aktai, skatinimo priemonės, informacinio ir metodinio aprūpinimo sistema.

 

Studijoje gilinamasi į galiojančius tarptautinius ir nacionalinius teisės aktus, ekspertai pateikia rekomendacijų dėl konkrečių netinkamo teisinio reguliavimo ar teisės spragų pašalinimo būdų. Darbe analizuojami ir vertinami nauji Europos Sąjungos institucijų galiojantys ir rengiami teisės aktai, pateikiama siūlymų formuojamai Lietuvos pozicijai dėl šių iniciatyvų, taip pat išanalizuota į Lietuvos pramoninės nuosavybės skatinimo priemonių sistema.

 

Taikomasis mokslinis tyrimo darbas „Pramoninės nuosavybės sistemos tobulinimas Lietuvoje. Problemos ir jų sprendimo būdai“ paskelbtas Ūkio ministerijos tinklalapyje adresu /uploads/documents/imported/lt/veiklos_kryptys/ino/.