BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


MOSTA tampa Vyriausybės strateginės analizės centru, padės Vyriausybei priimant strateginius sprendimus

Data

2019 05 29

Įvertinimas
1
big-data-2296821_960_720 (1).jpg

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) nuo liepos 1 dienos vadinsis viešąja įstaiga Vyriausybės strateginės analizės centru ir taps ekspertine institucija, teikiančia Vyriausybei ir politiką formuojančioms institucijoms sąnaudų ir naudos analizę strateginiais klausimais. Tokiems pakeitimams šiandien pritarė Vyriausybė. 

„MOSTA funkcijos ilgą laiką buvo susijusios tik su mokslo ir studijų, profesinio mokymo ir užimtumo stebėsena. Nuo šių metų pradžios įsigaliojus Technologijų ir inovacijų įstatymui, ji vykdo ir technologijų bei inovacijų srities analitinę ir ekspertinę veiklą. Tačiau mūsų siekis – kad kuriamas valdymo kompetencijų centras padėtų visai Vyriausybei priimti pagrįstus sprendimus, prie to prisidėdamas įrodymais, duomenimis ir kitais sisteminiais vertinimais. Todėl šio centro kompetencijos po truputį augs ir jo atliekami vertinimai ateityje gali apimti visų ministrų valdymo sritis“, –  sako ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius. 

Viena iš esminių šio steigiamo centro funkcijų – atlikti nepriklausomą analizę ir pateikti Vyriausybei duomenis ir informaciją, reikalingą visapusiškai pamatuotiems sprendimams priimti. 
Numatoma, kad Vyriausybės strateginės analizės centras atliks tyrimus ir vertinimus, rengs prognozes strateginiais Vyriausybės klausimais, teiks išvadas Vyriausybei ir ministerijoms, remdamasis atliktų tyrimų rezultatais. Be to, siekdamas efektyviau rengti sprendimų projektus ir išvengti dubliavimo, ateityje Vyriausybės strateginės analizės centras telks institucijų ir įstaigų jau dabar turimas analitines kompetencijas į bendradarbiavimo tinklą.