BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Moterų verslumo konferencijoje pristatytos socialinio verslo skatinimo iniciatyvos

Data

2017 12 06

Įvertinimas
2
Visos0670.JPG

Šiandien, gruodžio 6 d., Ūkio ministerijoje jau ketvirtą kartą vyksta Ūkio ministerijos ir VšĮ „Versli Lietuva“ organizuojama kasmetinė moterų verslumo skatinimo konferencija „VIS‘os: Verslios. Išmanios. Socialios“.

Konferencijoje pradedančios verslininkės ir pažengusios verslios moterys susipažįsta su naujomis įsitraukimo į socialinio verslo veiklas galimybėmis, dalijasi sėkmės istorijomis, dalyvauja diskusijose, įgauna naujos patirties įgūdžių tobulinimo dirbtuvėse. Renginyje taip pat pirmą kartą įteikti „Verslių moterų apdovanojimai“ – nominacijos  „Socialinio verslo lyderė“ ir „Versli moteris“. Konferencijos dalyvius pasveikino ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

Renginyje buvo pristatytos socialinio verslo skatinimo iniciatyvos. VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė ir socialinio verslo praktikė Andželika Rusteikienė konferencijos dalyvius supažindino su moterų vaidmeniu kuriant socialinį verslą.  VšĮ „Dress for Success Vilnius-Lithuania“ įkūrėja Ingrida Šulcienė pristatė socialinio verslo modelį, kurio tikslas – spręsti socialinę moterų užimtumo darbo rinkoje, jų ekonominio savarankiškumo ir finansinės laisvės problemą.

VšĮ „GMM projektai“ įkūrėja ir europinio konkurso „Ideas from Europe 2017“ nacionalinės atrankos laimėtoja Violeta Masteikienė pasidalijo sėkmės istorija apie iniciatyvą „Draugų uogienė“. UAB „Kofinansavimas“ direktorė Daiva Gerulytė papasakojo apie verslo angelų teikiamas galimybes moterims. Lietuvos edukologijos universiteto Šokio ir teatro katedros docentas, teatro „Cezario grupė“ aktorius Vytautas Kontrimas atskleidė  XXI amžiaus komunikavimo naujoves ir lyderių iškalbos savybes. Konferencijoje „VIS‘os: Verslios. Išmanios. Socialios“ VšĮ „Versli Lietuva“ atstovai taip pat pristatys verslo pradžios ir plėtros galimybes.

Konferencijoje taip pat buvo įteikti ir „Verslių moterų apdovanojimai“. Nominacijos „Socialinio verslo lyderė“ nugalėtoja tapo VšĮ „Verslas ar menas“ atstovė Eglė Jokužytė – viena iš socialinio verslo pradininkių Lietuvoje, veiklą pradėjusi nuo savanorystės. Šiuo metu ji įgyvendina įvairius projektus su neregiais vaikais. Naujausia E. Jokužytės leidžiama knyga „Užsimerk“ galės būti skaitoma ir dar vienu pojūčiu – uosle.

Nominacija „Versli moteris“ įteikta jos laimėtojai Janitai Januškauskaitei-Plungei už ilgametę prasmingą ir sėkmingą veiklą, plėtojant šeimos verslą. J. Januškauskaitė-Plungė – UAB „KIKA group“, kurios pagrindinė veikla – gyvūnų prekės ir paslaugos, pašarų gamyba, šunų veisimas – įkūrėja ir savininkė, šeimos verslui vadovauja jau daugiau kaip 26 metus. Ji taip pat aktyviai dalyvauja ir socialinėje veikloje. J. Januškauskaitė-Plungė inicijavo ir savo parduotuvėse įrengė laikinus būstus iš gyvūnų globos organizacijų atkeliaujantiems gyvūnams.

Papildomos „Versli moteris“ nominacijos nugalėtoja tapo Laura Gavėnaitė-Čeberekė už kartu su tradiciniu verslu vykdomą socialinę veiklą, kuria skatinamas jaunimo verslumas. Jos įmonės „Teisės ir finansų sprendimai“ pagrindinis tikslas – padėti jaunam verslui teikiant konsultacijas skirtingomis temomis. Laura Gavėnaitė-Čeberekė taip pat įgyvendina įvairus visuomenės švietimo ir jaunimo verslumo skatinimo projektus. Vienas iš jų – išleista knyga verslui „Pradedu verslą. Ką privalau žinoti?“.

Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas teigia, kad socialinės ir kultūrinės kliūtys, sunkumai įsigyjant pradinį kapitalą ir atitinkamų kvalifikacijų trūkumas lemia tai, jog moterys, kurdamos verslą, susiduria su didesniais sunkumais nei vyrai ir todėl išskiria moteris kaip specifinę tikslinę grupę, kuriai reikalingos specialios verslo paramos priemonės.

Pagal AESI indeksą (angl. Amway Entrepreneurial Spirit Index), kuriuo matuojama verslumo kultūra, 2016 metais 78 procentai Lietuvos moterų išreiškė norą turėti verslą.