BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Nacionalinio akreditacijos biuro prie Ūkio ministerijos veikla įvertinta tarptautiniu mastu

Data

2014 04 17

Įvertinimas
0
teisineiStock_000014459465Small.jpg

Varšuvoje vykusiame Europos akreditacijos organizacijos Daugiašalių susitarimų tarybos posėdyje buvo patvirtinta, kad Nacionalinis akreditacijos biuras prie Ūkio ministerijos atitinka nacionalinėms akreditacijos įstaigoms nustatytus reikalavimus ir išlaikys pasiektą daugiašalių pripažinimo susitarimų signataro statusą ilgiausią galimą terminą – 4 metus.

Ūkio viceministrė Rasa Noreikienė, kuruojanti Nacionalinio akreditacijos biuro prie Ūkio ministerijos veiklą, džiaugiasi biuro veiklos pripažinimu: „Europos akreditacijos organizacijos geras įvertinimas reiškia biuro ir jo akredituotų atitikties įvertinimo įstaigų, be kurių tokio rezultato jis nebūtų pasiekęs, veiklos rezultatų tarptautinį pripažinimą.“

Biuro suteikta akreditacija reiškia, kad atitikties įvertinimo įstaiga yra kompetentinga atlikti atitikties įvertinimo procedūras, kurioms yra akredituota, o jos išduoti dokumentai vienoje valstybėje narėje gali būti pripažįstami ir kitų šalių narių valdžios institucijų ir rinkos dalyvių, išvengiant prekybos barjerų, susijusių su papildomu patikrinimu ar vertinimu. Taip sudaromos palankios sąlygas plėtotis prekybai ir globaliai ekonomikai.

Nacionalinis akreditacijos biuras yra biudžetinė įstaiga prie Ūkio ministerijos, ji akredituoja bandymų ir kalibravimo laboratorijas, kontrolės įstaigas, darbuotojų, gaminių, vadybos sistemų sertifikavimo įstaigas ir EMAS vertintojus ir atlieka jų veiklos priežiūrą bei vykdo Geros laboratorinės praktikos principų laikymosi kontrolės institucijos funkcijas.

Šiuo metu Lietuvoje yra 180 biuro akredituotų įstaigų.