BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Naudodamiesi pavyzdiniais steigimo dokumentais UAB gali steigti ir keli asmenys

Data

2010 12 29

Įvertinimas
0

Nuo šiol įsteigti uždarąją akcinę bendrovę (UAB) naudojantis pavyzdiniais dokumentais bus galima ir tuo atveju, kai bendrovę steigia du ar daugiau steigėjų. Ūkio ministras Dainius Kreivys įsakymu patvirtino pavyzdinę uždarosios akcinės bendrovės steigimo sutarties formą, pavyzdinius uždarosios akcinės bendrovės įstatus ir jų pildymo rekomendacijas.

Pasak ūkio viceministro R. Žyliaus, dabar, kai UAB norės steigti du ar daugiau steigėjų, tai padaryti bus kur kas lengviau – tereikės užpildyti tuščius pavyzdinės steigimo sutarties formos ir pavyzdinių įstatų laukus taip, kaip nurodyta šių dokumentų pildymo rekomendacijose. „Sprendimas parengti šiuos pavyzdinius UAB steigimo dokumentus buvo priimtas siekiant pagerinti verslo sąlygas ir išplėsti UAB steigimo naudojantis pavyzdiniais steigimo dokumentais taikymo sritį“, – teigė R. Žylius.

Ateityje siekiama atsisakyti ir notarinio steigimo dokumentų tvirtinimo. Privalomo UAB steigimo dokumentų, kai bendrovę steigia du ar daugiau steigėjų, notarinio tvirtinimo planuojama atsiakyti priėmus Juridinių asmenų registro nuostatų pakeitimus. Notarinio tvirtinimo nereikės, jeigu steigiamos UAB steigimo dokumentai atitiks pavyzdinę UAB steigimo sutarties formą ir pavyzdinius UAB įstatus ir jie bus pateikti elektroniniu būdu tiesiogiai Juridinių asmenų registro tvarkytojui.

Šiuo metu jau yra sudaryta galimybė steigti UAB ir individualią įmonę, steigimo dokumentus elektroniniu būdu pateikus tiesiogiai Juridinių asmenų registro tvarkytojui, kai UAB steigimo dokumentai parengti vadovaujantis pavyzdiniais UAB steigimo dokumentais arba individualios įmonės nuostatai parengti vadovaujantis individualios įmonės pavyzdiniais nuostatais. Šių metų gruodžio 22 d. duomenimis, pasinaudojant šia galimybe įsteigtos 78 uždarosios akcinės bendrovės ir 16 individualių įmonių.

Pavyzdinę UAB steigimo sutarties formą, pavyzdinius UAB įstatus ir jų pildymo rekomendacijas galima rasti Ūkio ministerijos interneto svetainėje, adresu www.ukmin.lt, skirsnyje „Įmonių teisė“.

Juridinių asmenų registro duomenimis, šiandien Lietuvoje yra įregistruota apie 83 000 uždarųjų akcinių bendrovių, iš kurių apie 43 000 yra du ar daugiau akcininkų.