BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Neformalioje ES Konkurencingumo taryboje – pramonės stiprinimo klausimai

Data

2020 10 23

Įvertinimas
0
CAT00008_1.jpg

Šiandien nuotoliniu būdu vykusiame neformaliame Europos Sąjungos (ES) Konkurencingumo tarybos posėdyje, kuriame dalyvavo ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterina Rojaka, aptartos ES valstybių narių ir visos Bendrijos pramonės stiprinimo galimybės, ypač skaitmeninimo ir žaliosios pramonės srityse.

„Pramonė – viena svarbiausių ES ekonomikos varomųjų jėgų, skatinanti ją augti ir padedanti jai greičiau atsigauti COVID-19 pandemijos laikotarpiu. Todėl, ypač dabartiniu metu, atsižvelgiant į pandemiją, konstruktyvus politikos formuotojų, pramonės atstovų ir kitų suinteresuotųjų šalių dialogas yra kaip niekada būtinas. Bendrijos pramonės vaidmuo įtvirtintas ES pramonės strategijoje, todėl, įgyvendinant joje numatytus veiksmus, reikėtų atkreipti dėmesį ne tik į dabartinę situaciją, bet ir į ateities technologijas bei galimus tarpvalstybinius projektus“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterina Rojaka.

Siekiant ES pramonės strategijoje numatytų tikslų, apčiuopiamą naudą teiktų pramonės aljansai, kurie prisidėtų kuriant visos Europos pramonės ekosistemas. Jie būtų įgyvendinami novatoriškomis priemonėmis ir orientuoti į didelį potencialą turinčius projektus. Lietuvos atveju, tai galėtų būti atsinaujinančios energijos pramonė, nes Lietuva būtent šioje pramonės srityje tikisi įgyvendinti sėkmingus projektus.

Posėdyje, be Europos pramonės strategijos ir Europos pramonės sektoriaus vaidmens skaitmeninimo ir „žalinimo“ procese, aptarta ir šių metų birželio mėnesį Europos Komisijos parengta Baltoji knyga dėl vienodų sąlygų užsienio subsidijų srityje.