BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Nuo COVID-19 nukentėję savarankiškai dirbantieji gali teikti paraiškas subsidijai gauti

Data

2021 11 16

Įvertinimas
0
coins-1726618_1920.jpg

Valstybinė mokesčių inspekcija paskelbė kvietimą teikti paraiškas subsidijoms  individualią veiklą vykdantiems asmenims, todėl  individualią veiklą vykdantys gyventojai, kurių veikla buvo įtraukta į apribotų veiklų sąrašą ir kurie atitinka nustatytus kriterijus, gali pretenduoti į subsidiją. Viso numatoma paskirstyti apie 2 mln. eurų, iki šiol individualią veiklą vykdantiems asmenims buvo skirta 5,8 mln. eurų.  

Atnaujinta subsidijų skyrimo tvarka aktuali kūrybinių profesijų atstovams, kurie vykdo individualią veiklą ir gauna autorinius atlyginimus, honorarus ar kitokių apmokestinamųjų pajamų iš kolektyvinio autorių teisių ir gretutinių teisių administravimo organizacijų, nes keičiasi 2019 m. gautų apmokestinamųjų pajamų apskaičiavimas. Paraiškas gali teikti visi gyventojai, kurie to nesuspėjo padaryti anksčiau galiojusių kvietimų metu.  

Anksčiau, norint gauti subsidiją, vienas iš kriterijų numatė, kad gyventojo visos ne iš individualios veiklos 2019 m. gautos pajamos neturi viršyti 6660 eurų. Į šią sumą buvo įskaičiuojami ir gyventojo kolektyvinio autorių teisių ir gretutinių teisių administravimo organizacijų gauti autoriniai atlyginimai, honorarai ir kitos pajamos. Dabar jos į minėtą 6660 eurų sumą neįskaičiuojamos.  

Tiesa, į subsidiją pretenduojantys gyventojai negali būti gavę kūrybinių prastovų išmokų.  

Subsidija individualią veiklą vykdantiems asmenimis yra vienkartinė, todėl į ją pakartotinai negali pretenduoti gyventojai, kurie tokią subsidiją jau gavo pagal anksčiau skelbtus kvietimus, galiojusius iki šių metų birželio 1 d. ir iki rugsėjo 1 d.  

Supaprastiną paraiškos formą vienkartinei negrąžintinai subsidijai gauti asmenys gali pateikti per Mano VMI iki lapkričio 22 d. Paraišką subsidijai gauti galima pateikti prisijungus prie Mano VMI. Plačiau apie priemonę galite sužinoti čia.