BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


„Pagalbos verslui fondo“ investuotojas „Valstybės investicinis kapitalas“ itin sėkmingai išplatino 30 mln. eurų vertės inauguracinę obligacijų emisiją

Data

2021 09 15

Įvertinimas
0
stock market.jpeg

Rugsėjo 15 d.  UAB „Valstybės investicinis kapitalas“ (VIK) itin sėkmingai išplatino 4 metų trukmės 30 mln. eurų vertės inauguracinę obligacijų su valstybės garantija emisiją. Tarptautinė kredito reitingų agentūra „Fitch Ratings“ visai 400 mln. eurų obligacijų programai suteikė reitingą „A“. VIK pagal poreikį etapais investuos į „Valstybės investicijų valdymo agentūros“ (VIVA) valdomą „Pagalbos verslui fondą“.

VIK išplatintos obligacijos bus listinguojamos „Nasdaq Vilnius“ vertybinių popierių biržoje. Be to, išplatintos obligacijos gali dalyvauti Europos centrinio banko pinigų politikos operacijose.

„Skandinavijos rinkoje veikiantys profesionalūs investuotojai palankiai įvertino visą programą, valstybės garantiją bei suteiktą A reitingą pasiūlydami itin patrauklų 0,045 proc. pajamingumą. Emisija sulaukė tikrai didelio susidomėjimo – paklausa 8 kartus viršijo pasiūlą. Iš viso emisija sulaukė 21 investuotojo, kurių daugiau nei trečdalis yra iš užsienio rinkų, o minimali numatyta investicija buvo 100 000 eurų“, – emisijos rezultatais džiaugėsi VIK vadovas Robertas Vyšniauskas.

Pasak jo, didelis investuotojų susidomėjimas ir patrauklios palūkanos patvirtina, kad rinka pasitiki valstybės sukurtu  tvariu investavimo modeliu ir Fondo investavimo strategija.

„Pagalbos verslui fondas šiuo metu jau yra priėmęs sprendimų investuoti už 163 mln. Eur, iš kurių jau turime įsipareigojimų už beveik 100 mln. Eur, todėl nenutrūkstamas ir savalaikis lėšų investavimas į Fondą leis ir toliau patraukliomis sąlygomis teikti finansavimą įmonėms ir užtikrinti, kad valstybės pagalba verslą pasiektų laiku ir tokia apimtimi, kokia verslui yra reikalinga,“ – verslo poreikius investicijoms komentavo VIVA generalinis direktorius Dainius Vilčinskas. 

Pasak D. Vilčinsko ruduo neatnešė daugiau užtikrintumo verslui. Įmonės susiduria su išaugusiomis žaliavų kainomis, dėl pandemijos sutrikusiomis tiekimo grandinėmis, nepakankamu bankiniu finansavimu, būtinųjų investicijų stabdymu – šiuos ir kitus pandemijos iššūkius padeda išspręsti Pagalbos verslui fondas. Fondas skolina įmonėms išpirkdamas obligacijas, teikdamas paskolas arba investuodamas mišriais instrumentais.

„Ši emisija yra patogus ir teisingai struktūruotas įrankis „Valstybės investiciniam kapitalui“, leisiantis pritrauktas lėšas investuoti į Pagalbos verslui fondą bei padėti finansuoti pandemijos laikotarpiu likvidumo poreikį jutusius verslus, pasiruošusius ekonomikos atsigavimo laikotarpiui ir planuojantiems tolimesnę plėtrą. Didžiuojamės galėdami prisidėti prie itin sėkmingo pirmosios obligacijų emisijos platinimo ir laukiame naujų įmonės žygių į kapitalo rinką“, - sakė Paulius Žurauskas, „Luminor“ rinkų departamento direktorius.