BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Palankesnės nuomos kompensacijos sąlygos

Data

2020 06 12

Įvertinimas
2
3530_c708fbe7c7243c0a3aa9b37fff5faf42.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministerija informuoja, kad nuo šiandien įsigalioja priemonės „Dalinis nuomos mokesčio kompensavimas“ pakeitimai. Atsižvelgiant į verslo atstovų siūlymus ir sprendžiant kylančias problemas gerinamos šios priemonės sąlygos pareiškėjams. 

„Nuolat analizuojame verslo atstovų išsakytus siūlymus dėl priemonės įgyvendinimo ir šį kartą koreguojame priemonės sąlygas, kad nuomos kompensacija galėtų pasinaudoti dar daugiau šalies verslininkų. INVEGA jau yra gavusi daugiau kaip 1100 paraiškų, kuriomis prašoma apie 8,7 mln. eurų kompensacijos. Iki šios dienos yra išmokėta 1,59 mln. eurų“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas laikinai einantis energetikos ministras Ž. Vaičiūnas.

Vienas iš esminių pakeitimų – priemonės „Dalinis nuomos mokesčio kompensavimas“ aprašas praplečiamas ir kompensacija bus teikiama labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms ir verslininkams ne tik tuomet, kai jų veikla buvo ar yra uždrausta karantino laikotarpiu, bet ir buvo ribojama.

Taip pat sudaroma galimybė gauti nuomos mokesčio kompensaciją įmonėms, kurių vadovai yra užsienio piliečiai neturintys techninių galimybių per Elektroninių valdžios vartų portalą patvirtinti savo tapatybę ir taip pateikti paraišką ar pareiškėjai yra juridiniai asmenys, neturintys vienasmenio valdymo organo. Tokiu atveju pareiškėjas turės pateikti INVEGAI el. paštu notaro patvirtintą įgaliojimo kopiją ir INVEGA suteiks technines galimybes įgaliotam asmeniui pateikti paraišką dėl nuomos kompensacijos.

Norint gauti dalinę nuomos mokesčio kompensaciją, bus galima pateikti ne tik nuomotojo nuomininkui išrašytą sąskaitą faktūrą, bet ir kreditinę sąskaitą faktūrą, kurioje yra informacija apie nuomos suteikimo datą, nuomos mokestį ir pan.

Taip pat nustatoma, kad dalinį nuomos mokesčio kompensavimą galės gauti ir pareiškėjai, kurie 2019 m. gruodžio 31 d. buvo laikomi sunkumų patiriančiomis įmonėmis, tačiau paraiškos pateikimo metu nėra laikomi sunkumų patiriančiais. Pareiškėjas, siekdamas įrodyti, kad paraiškos pateikimo metu jis nėra sunkumų patirianti įmonė,  turės pateikti tai pagrindžiančius finansinės atskaitomybės dokumentus. 

Siekdamas gauti nuomos kompensaciją, pareiškėjas turi per Elektroninių valdžios vartų portalą patvirtinti savo tapatybę ir užpildyti paraišką, kurios forma skelbiama interneto svetainėje https://nuoma.invega.lt. Nuomotojas, gavęs automatinį pranešimą ir prisijungęs prie konkrečios pareiškėjo paraiškos, turi per Elektroninių valdžios vartų portalą patvirtinti savo tapatybę ir paraiškoje pareiškėjo pateiktus nuomos sutarties duomenis ir duomenis apie nuomos mokesčio sąskaitas faktūras. 

Nuoma kompensuojama karantino laikotarpiu ir dar du mėnesius po jo pabaigos. Paraiškas galima teikti iki 2020 m. gruodžio 1 dienos.