BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Parama intelektinei nuosavybei saugoti skirta išskirtinai praktiškiems išradimams

Data

2015 11 09

Įvertinimas
0
IndexOpen-1029345.jpg

Šiemet Ūkio ministerija pagal Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) paskelbtą kasmetinį konkursą dėl paramos išradimų patentams ir tarptautiniam dizaino registravimui skyrė 161 tūkst. eurų paramą 29 intelektinės nuosavybės teisių apsaugos projektams.

„Skirtingai nuo ankstesnių konkursų, šiemet daug dėmesio buvo skiriama naudos ir kokybės vertinimui. Atrinkti finansuoti didžiausią potencialą turintys projektai. Atsižvelgėme į patentuojamų produktų konkurencingumą, rinkos poreikius, potencialius vartotojus ir patirtį diegiant naujus produktus. Siekiant užtikrinti Lietuvos ekonomikos konkurencingumą, reikalingos inovacijos, nauji produktai ir paslaugos, o verslas neturi pamiršti, kad būtina nuolat rūpintis intelektinės nuosavybės apsauga“, – teigia ūkio ministras Evaldas Gustas.

Pagal šią priemonę finansuojami projektai plėtojami skirtingose srityse: lazerių, saulės energetikos, baldų, biotechnologijos, maisto, žemės ūkio ir kitose. Pavyzdžiui, įmonė „Saulės vėjo aruodai“ išrado „Collect & Reflect™“ termožaliuzes, sugeriančias saulės šilumą ir šildančias patalpas žiemos metu bei saulės energiją atspindinčias vasarą ir neleidžiančias patalpoms perkaisti. UAB „Laiverta“ sukūrė ekologišką lengvąjį transportą – PIGEON paspirtuką, kuriam pritaikyti išskirtiniai dizaino ir technologiniai sprendimai. Paspirtukas PIGEON pelnė ne vieną apdovanojimą tarptautiniuose konkursuose, tokiuose kaip „A'Design Award 2015“.

Taip pat konkursą gauti ES paramą laimėjusi bendrovė „Grigo“ patentuoja gamybos metodą, leidžiantį gaminti tamsinto ąžuolo medienos gaminius. Patentuojamo išradimo pagrindu jau dvejus metus yra gaminami įvairūs pelkių ąžuolo produktai – tiek žaliava (lamelė, faneruotė, medžio masyvas), tiek galutiniai gaminiai (grindys, laiptai, durys, baldai, kt). Tarp finansuotų projektų netrūksta diegiančių inovacijas, kuriomis naudotis norės dauguma visuomenės narių. Štai UAB „3D tau“ pateikė patentuoti autostereoskopinę sistemą, kurią sudaro įprastų ekranų priedas, padedantis atkurti 3D vaizdą. Patentuojama nauja technologija leis išnaudoti vartotojų turimus ekranus, perteiks kokybišką 3D vaizdą. Praktiškumu sudomino bendrovė „EuroSega“, kuri patentuoja visiems vairuojantiems automobilius aktualų išradimą – bato užkulnius apsaugančią priemonę, kurią lengva užsidėti ir kuri netrukdo saugiai vairuoti. Įmonė „EMKO“ patentuoja plačiai rinkoje žinomų baldų, tokių kaip „My writing desk“ „Naive“, „My reading chair“, dizainą ir yra daugkartinė tarptautinių parodų laimėtoja.

Nors šių metų kvietimas teikti paraiškas gauti paramą išradimų patentavimo ir dizaino registravimo projektams vykdyti jau baigėsi, Ūkio ministerija per MITA ir toliau priima prašymus dėl patento paraiškų paieškos Europos patentų tarnyboje. Paraiškos teikiamos elektroniniu būdu per portalą www.e-mokslovartai.lt.

Kitas intelektinės nuosavybės teisių apsaugos kvietimas bus skelbiamas 2016 metais iš 2014–2020 m. Europos Sąjungos investicijų. Ateinančiu periodu numatoma skirti 3,04 mln. Eur.