BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Parengtos rekomendacijos dėl augalų, skirtų sodinti, sėklų, trąšų prekybos

Data

2020 04 10

Įvertinimas
0
how-to-keep-monsanto-out-of-your-garden-990x660.jpg

Augalų, skirtų sodinti, sėklų, trąšų prekyba galima lauko sąlygomis atskirose, tokių prekių prekybai skirtose stacionariose ir specializuotose prekybos vietose. Prekyba negalima turgavietėse, mobiliuose turgeliuose,  nepritaikytose prekybai viešose vietose. Prekyba galima ūkyje, užsiimančiame augalų auginimu specialiai pardavimui įrengtoje vietoje lauke, arba specialiai pardavimui įrengtoje lauko aikštelėje, augalais ar trąšomis prekiaujančiose specializuotose parduotuvėse, turinčiose galimybę prekiauti lauko sąlygomis.

Stacionari prekybos vieta  - vieta, įrengta lauke prie specializuotos prekybos parduotuvės, kuri turi būti aptverta ar kitaip atskirta, sudarant galimybę reguliuoti klientų srautą. Joje turi būti įrengta atsiskaitymui už prekes vieta. Rekomenduojama vengti atsiskaitymų grynaisiais pinigais.

Specializuota prekybos vieta – vieta, skirta tam tikros rūšies produktų ar prekių  pardavimui. Šiuo atveju tai prekybos vieta, kurioje vyrauja prekyba augalais, skirtais sodinti, sėklomis ir trąšomis ar kitomis sodininkystės, daržininkystės, ūkio prekėmis. Tačiau pabrėžiame, kad prekyba lauko sąlygomis galima tik nurodytomis prekėmis - augalais, skirtais sodinti, sėklomis ir trąšomis. Prekių sąrašas baigtinis ir prekyba jokiomis kitomis prekėmis (pavyzdžiui, sodo, daržo įrankiai, lauko baldai ir kita) negalima.

Rekomendacijos organizuojantiems prekybą:
Rekomenduojama kasdien:

  • Riboti pirkėjų ir kitų lankytojų (toliau – lankytojai) srautus, atsižvelgiant į prekybos vietos plotą, siekiant išvengti grūsčių.
  • Uždrausti apsipirkinėti didesnei nei 2 asmenų grupei, šeimos nariai turi apsipirkinėti po vieną.
  • Prie įėjimo ar aiškiai matomoje vietoje, pateikti informaciją lankytojams apie asmens higienos laikymosi būtinybę (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas ir kt.).
  • Skatinti lankytojus eilėse laikytis saugaus ne mažesnio kaip 1 metro atstumo: pirkėjams gerai matomoje vietoje, pvz., esant galimybei ant prekybos vitrinų, pateikti informaciją pvz., „Laukiant eilėje prašome laikytis 1 metro atstumo vienas nuo kito”.
  • Sudaryti sąlygas tinkamai lankytojų rankų higienai (rekomenduojama prie įėjimo/išėjimo ar kitoje gerai  matomoje vietoje pakabinti dezinfekcinės priemonės rankoms, skirtos  klientams).
  • Sudaryti sąlygas pardavėjams pasinaudoti tualetu ir nusiplauti bei dezinfekuoti rankas. Prie visų plautuvių turi būti skysto muilo ir dezinfekcinio skysčio rankoms.
  • Pasibaigus prekybai kruopščiai valyti ir dezinfekuoti patalpas bei kitus paviršius.
  • Stebėti, kad veiklą vykdytų tik sveiki pardavėjai, neturintys viršutinių kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų ir kt. susirgimų požymių (pvz., sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas ir pan.).
  • Išlaikyti bent 2 metrų atstumą tarp pardavėjų.

Primename, kad visa veikla yra galima vykdant prekybą internetu ir pristatant prekes į namus, ar kitą nurodytą vietą arba įsirengiant prekių atsiėmimo punktus (pavyzdžiui, prekės gali būti įkraunamos į kliento transporto priemonę jam įvažiavus ar privažiavus prie sandėlio, atsiimamos iš daiktų saugojimo spintų ir panašiai), sudarant sąlygas klientams atsiskaityti už prekes ar paslaugas internetu iš anksto (naudojantis elektroninės bankininkystės, mobiliųjų programėlių paslaugomis ir kt.), naudojantis savitarnos kasomis, kitaip sudarant sąlygas atsiskaityti, vengiant tiesioginio kontakto.
Rekomendacijas, skirtas prekių atsiėmimo punktams galima rasti:
http://zum.lrv.lt/lt/svarbiausia-informacija-del-koronaviruso/rekomendacijos-verslui