BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Pasirašytas susitarimas su JAV EXIM banku atveria duris tiekimo grandinių diversifikavimui ir prekybos plėtrai

Data

2021 11 24

Įvertinimas
0
handshake-5768632_1280.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministerija bei JAV eksporto kreditų agentūra Eksporto ir importo bankas (angl. „Export-Import Bank of the United States“ − EXIM) pasirašė bendradarbiavimo memorandumą, kuriuo siekiama stiprinti Lietuvos ir JAV ekonominį bendradarbiavimą prekių ir paslaugų prekybos srityje.

„Šis susitarimas atveria duris tiekimo grandinių diversifikavimui ir palankesnėms sąlygoms Lietuvai įsigyti JAV kilmės ar gamybos prekių ir paslaugų. Neabejotinai tai suteiks naują postūmį  Lietuvos ir JAV  ekonominiam bendradarbiavimui ir prekybos masto augimui bei kartu spręs trūkstamų prekių ir paslaugų klausimą“, sako Vašingtone viešinti ir susitarimą pasirašiusi ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė.

Bendradarbiavimas su EXIM banku suteiks galimybę verslui, eksportuojančiam JAV kilmės arba gamybos prekes ir paslaugas,  pasinaudoti banko teikiamomis vidutinės ir ilgalaikės trukmės garantijomis ar paskolomis, kurių suma gali siekti iki 600 mln. JAV dolerių.

J. Neliupšienė JAV lankosi kartu su užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu. Vizito metu aptariamos galimybės plėsti ir gilinti abipusiškai naudingus ekonominius ryšius, ypač atveriant JAV rinką lietuviškoms prekėms ir vystant bendrus investicinius projektus lazerių, puslaidininkių, biotechnologijų, atsinaujinančiosios energijos sektoriuose.