BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Paskelbtas konkursas Lietuvos komercijos atašė pareigoms Danijoje užimti

Data

2022 10 19

Įvertinimas
0
flag-g922d537f6_1920.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministerija paskelbė konkursą Lietuvos komercijos atašė pareigoms Danijoje užimti. Naujasis komercijos atašė užtikrintų ekonominio atstovavimo plėtrą Lietuvai svarbioje Danijos rinkoje.

„Danija – prioritetinė Lietuvos ekonominio bendradarbiavimo partnerė, kuri patenka į svarbiausių šalių dešimtuką pagal tiesiogines investicijas mūsų šalyje. Tikiuosi, kad naujasis komercijos atašė dar labiau sustiprins Lietuvos ekonominį atstovavimą šioje šalyje, aktyviai vystys ekonominės diplomatijos veiklą, taip pat padės mūsų šalies verslo atstovams aktyviau dalyvauti bendruose projektuose, pristatys patrauklius Lietuvos sektorius potencialiems investuotojams“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Į komercijos atašė pareigas Lietuvos Respublikos ambasadoje Danijos Karalystėje gali pretenduoti asmenys, turintys ne žemesnį kaip bakalauro kvalifikacinį laipsnį teisės, verslo, ekonomikos arba politikos mokslų srityse, ne mažesnę kaip dvejų metų darbo patirtį tarptautinio bendradarbiavimo srityje. Pretendentai į pareigas privalo mokėti anglų kalbą C1 lygiu.   

Visi reikalavimai kandidatams ir kita informacija skelbiama čia. Dokumentai priimami iki lapkričio 3 d. imtinai. Komercijos atašė be darbo užmokesčio taip pat gaus ir papildomas kompensacijas gyvenimui užsienyje bei būsto nuomai. Danijoje tai sudarys beveik 5,5 tūkstančio eurų.

Danija yra tarp prioritetinių Lietuvos tiesioginių užsienio investicijų, eksporto ir bendradarbiavimo inovacijų srityje rinkų.  2021 m. tarp 208 Lietuvos prekybos partnerių pagal prekybos apyvartą Danija užėmė 18 vietą.

Dvišalė prekybos apyvarta tarp Lietuvos ir Danijos pernai augo 15 proc. ir siekė 1,43 mlrd. eurų. Tiesioginės Danijos investicijos Lietuvoje siekia per 850 mln. eurų – pagal šį rodiklį Danija užima 9 vietą.

Danija – 14 pagal dydį Lietuvos atvykstamojo turizmo rinka, pernai apgyvendintų turistų iš Danijos skaičius siekė 10,1 tūkstančio. Tai 64 procentais daugiau nei užpernai.

Lietuva turi 18 komercijos atašė šiose šalyse: Jungtinėje Karalystėje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Norvegijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose, Izraelyje, Ukrainoje, Pietų Korėjoje. Plėsdama savo atašė tinklą, Lietuva iki 2024 metų siekia komercijos atašė skaičių padidinti iki 23.

Šiuo metu vyksta konkursai į komercijos atašė pareigybes Lenkijoje, Švedijoje, Prancūzijoje ir Singapūre.