BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Paskelbtas konkursas Lietuvos komercijos atašė pareigoms Švedijoje užimti

Data

2022 10 11

Įvertinimas
0
atašė.png

Ekonomikos ir inovacijų ministerija paskelbė konkursą komercijos atašė pareigoms Švedijoje užimti. Naujasis komercijos atašė užtikrintų ekonominio atstovavimo tęstinumą Lietuvai svarbioje Švedijos rinkoje.

„Švedija – prioritetinė Lietuvos ekonominio bendradarbiavimo partnerė, kuri patenka į svarbiausių šalių dešimtuką tiek pagal dvišalę prekybą, eksportą ir importą, tiek pagal pritrauktas investicijas, ir jos nuolat auga. Tikimės, kad naujasis komercijos atašė Švedijoje ne tik sustiprins Lietuvos ekonominį atstovavimą šioje valstybėje, bet ir padės Lietuvos verslui įsitvirtinti Švedijos rinkoje bei aktyvia veikla skatins dar didesnes Švedijos investicijas Lietuvoje“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Į komercijos atašė pareigas gali pretenduoti asmenys, turintys ne žemesnį kaip bakalauro kvalifikacinį laipsnį teisės, verslo, ekonomikos arba politikos mokslų srityse arba ne žemesnį kaip bakalauro kvalifikacijos laipsnį ir ne mažesnę kaip dvejų metų darbo tarptautinio bendradarbiavimo srityje patirtį. Pretendentai į pareigas privalo mokėti anglų kalbą C1 lygiu.

Visi reikalavimai kandidatams ir kita informacija skelbiama čia. Paraiškos priimamos iki š. m. spalio 21 d. imtinai.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, dvišalė Lietuvos ir Švedijos prekybos apyvarta pernai siekė 2,989 mlrd. eurų. Praėjusiais metais, palyginti su 2020 m., prekybos apyvarta išaugo 26 procentais, eksportas – 17,4 procento, o importas – 36,5 procento. 2021 metais Švedija užėmė 7 vietą pagal prekybos apyvartą, 8 – pagal eksportą ir importą. 

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, tiesioginės Švedijos investicijos mūsų šalyje 2021 m. ketvirtąjį ketvirtį sudarė 2,98 mlrd. eurų – pagal šį rodiklį Švedija buvo 2 pagal mastą investuotoja Lietuvoje.

Švedija – 13 pagal dydį Lietuvos atvykstamojo turizmo rinka. 2021 m. apgyvendintų turistų iš Švedijos skaičius buvo 10,4 tūkstančio. Tai 47 procentais daugiau, palyginti su 2020 m.

Šiuo metu Lietuva turi 18 komercijos atašė šiose šalyse: Jungtinėje Karalystėje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Norvegijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose, Izraelyje, Ukrainoje, Pietų Korėjoje. Plėsdama savo atašė tinklą, Lietuva iki 2024 metų siekia komercijos atašė skaičių padidinti iki 23.

Šiuo metu vyksta konkursas į komercijos atašė pareigybę Lenkijoje. Ekonomikos ir inovacijų ministerija taip pat artimiausiu metu skelbs konkursus į komercijos atašė pareigybes Singapūre, Danijoje ir Prancūzijoje.