BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Paskelbti Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinės atrankos nugalėtojai

Data

2022 06 08

Įvertinimas
0
verslininkystės.jpg

Šių metų Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinę atranką laimėjo UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) iniciatyva „Sutelktinės paskolos „Avietė“ ir „Lietuvos Junior Achievement“ projektas „accelerator_x“ – praktinio verslumo ugdymo plėtra Lietuvoje“. Abi iniciatyvos šių metų rudenį varžysis finaliniame 2022 metų Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų etape Čekijoje. Nacionalinėje atrankoje iš viso dalyvavo 11 verslumą skatinančių Lietuvos viešojo ir privataus sektoriaus atstovų projektų.

„Džiaugiamės, kad šiemetinėje nacionalinėje atrankoje nugalėjo tiek moksleivių verslumą skatinančios, tiek smulkiajam ir vidutiniam verslui padedančios iniciatyvos. Tikimės, kad šie solidūs projektai sėkmingai pasirodys konkurso finale ir taip garsins Lietuvą tarptautiniu lygmeniu“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

2022 m. Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinėje atrankoje projektai buvo vertinami 6-iose kategorijose: verslumo dvasios skatinimo, investicijų į verslumo įgūdžius, verslo aplinkos gerinimo ir skaitmeninės pertvarkos rėmimo, verslo tarptautinės plėtros skatinimo, tvarios pertvarkos finansavimo, apdovanojimo už atsakingą verslą.

UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) iniciatyva „Sutelktinės paskolos „Avietė“ nugalėjo verslo aplinkos gerinimo ir skaitmeninės pertvarkos rėmimo kategorijoje. Ši finansinė priemonė smulkiajam ir vidutiniam verslui suteikia galimybę greičiau pasiskolinti rizikingesniems verslo projektams per sutelktinio finansavimo platformas. 

„Tai, kad sutelktinių paskolų priemonė „Avietė“ turės galimybę varžytis tarp geriausių Europos valstybių projektų verslo aplinkos gerinimo ir skaitmeninės pertvarkos rėmimo kategorijoje, tik dar kartą patvirtina šios priemonės išskirtinumą ir svarbą verslo finansavimo aplinkai gerinti. Sutelktinės „Avietės“ paskolos buvo pirmosios Lietuvoje ir vienos pirmųjų Europoje, kai valstybė skatina alternatyvųjį verslo finansavimą per sutelktinio finansavimo platformas“, – teigia INVEGA generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

„Verslumo dvasios skatinimo“ kategorijoje laimėjęs „Lietuvos Junior Achievement“ projektas „accelerator_x“ – praktinio verslumo ugdymo plėtra Lietuvoje“ suteikia 9–12 klasių moksleiviams realią verslo patirtį mokykloje. Tyrinėdami rinką ir testuodami savo idėjas, moksleiviai pereina visą verslo valdymo ciklą: įkuria mokomąją įmonę, sukaupia pradinį kapitalą, planuoja, analizuoja vartotojų poreikį, kuria savo paslaugą arba produktą bei jį parduoda, vykdo rinkodaros kampaniją, o pasibaigus mokymosi procesui įmonę uždaro.

„Jaunų žmonių verslumo skatinimas – svarbiausias „Lietuvos Junior Achievement“ tikslas. Džiaugiamės, kai galime tai daryti kartu su partneriais, nes drauge pasiekiame didesnių pokyčių savo šalyje. Todėl labai malonu, kad tvarus verslumo ugdymo „accelerator_x“ programos augimas ir partnerystė su šalies įstaigomis, privačiomis, ne pelno siekiančiomis organizacijomis bei Lietuvos mokyklomis laimėjo Europos verslininkystės apdovanojimų nacionalinę atranką. Tikimės, kad žinią apie verslumą ir praktinį ugdymą galėsime paskleisti dar plačiau“, – teigia „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė Andželika Rusteikienė.

Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimus organizuoja Europos Komisija, o nacionalinę atranką atlieka Ekonomikos ir inovacijų ministerija. Nacionalinės atrankos konkurso nugalėtojus atrinko komisija, sudaryta iš Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Inovacijų agentūros, ISM vadybos ir ekonomikos universiteto, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir „Women Go Tech“ atstovų.

Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinėje atrankoje galėjo dalyvauti centrinės, regioninės ir vietos valdžios įstaigos bei kiti juridiniai asmenys, vykdantys viešojo ir privataus sektorių partnerystės iniciatyvas.

Šių tarptautinių jau 17-tus metus – nuo 2005-ųjų – vyksiančių apdovanojimų tikslas – pripažinti ir apdovanoti išskirtines viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimo iniciatyvas, kuriomis skatinamas verslumas. Tai ne tik konkursas – juo taip pat siekiama išplėsti verslumo sampratą, skatinti palankių verslo sąlygų kūrimo politiką ir jos įgyvendinimą bei akcentuoti verslo sėkmės istorijas.