BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Paskelbtos viešosios konsultacijos dėl EBPO bendrovių valdymo principų peržiūros

Data

2014 12 16

Įvertinimas
0
veiklaiStock_000011813847Small.jpg

Ūkio ministerija kviečia dalyvauti Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) paskelbtose viešosiose konsultacijose dėl EBPO bendrovių valdymo principų peržiūros. Lietuvos verslo ir darbo atstovų, piliečių ir visų suinteresuotų asmenų nuomonių ir pasiūlymų EBPO sekretoriatas laukia iki 2015 m. sausio 4 d.

„Šios konsultacijos sudaro galimybę listinguojamoms bendrovėms, bankams, finansų maklerio įmonėms, investuotojams ir kitiems suinteresuotiems asmenims išsakyti savo nuomonę dėl EBPO bendrovių valdymo principų tobulinimo. Šiuo metu EBPO bendrovių valdymo principai atspindėti vertybinių popierių biržos „NASDAQ OMX Vilnius“ listinguojamų bendrovių valdymo kodekse, kurį taiko „NASDAQ OMX Vilnius“ listinguojamos bendrovės“, – teigia ūkio viceministras Gediminas Onaitis.
 
Bendrovių valdymas paprastai suprantamas kaip visuma tam tikrų visuotinai priimtinų taisyklių, kurių laikantis bendrovė yra valdoma ir kontroliuojama. Bendrovių valdymas apima santykius tarp bendrovės akcininkų ir valdymo bei priežiūros organų, akcininkų ir bendrovės, akcininkų ir interesų turėtojų. EBPO bendrovių valdymo principuose pateikiamos listinguojamų bendrovių valdymo rekomendacijos, kurių laikytis raginamos vertybinių popierių biržos, investuotojai, listinguojamos bendrovės ir kiti asmenys, kurie svarbūs listinguojamų bendrovių valdymo procesui. Principais siekiama prisidėti prie ekonominio efektyvumo, tvaraus augimo ir finansinio stabilumo.

Su siūlomais EBPO bendrovių valdymo principų pakeitimais galima susipažinti EBPO interneto svetainėje adresu http://www.oecd.org/daf/ca/2014-review-oecd-corporate-governance-principles.htm. Daugiau informacijos apie EBPO galima rasti http://www.oecd.org/.

Visi suinteresuoti asmenys gali pareikšti savo nuomonę dėl EBPO bendrovių valdymo principų siūlomų pakeitimų, taip pat savo siūlomus pakeitimus iki 2015 m. sausio 4 d. pateikti el. paštu [email protected]. Gautos suinteresuotų asmenų nuomonės bus skelbiamos viešai.