BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Patvirtinta subsidijų energetikai imlioms įmonėms skyrimo tvarka

Data

2022 10 28

Įvertinimas
0
worker-g04cccdf25_1920.jpg

Vyriausybė patvirtino Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtą subsidijų itin paveiktuose sektoriuose veikiančioms įmonėms skyrimo tvarką. Šia subsidijų priemone siekiama sušvelninti infliacinius energijos kainų padidėjimo padarinius dėl Rusijos vykdomo karo Ukrainoje ir padėti šalies verslui išgyventi šią energetikos krizę. 

„Norime padėti įmonėms, savo veikloje naudojančioms daug dujų ir elektros. Mums svarbu, kad šios bendrovės  sėkmingai tęstų veiklą, o žmonės neprarastų darbo. Turime tikslą, kad parama verslus pasiektų kaip įmanoma greičiau, suderinus priemonę su Europos Komisija“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Subsidijos bus skiriamos įmonėms, veikiančioms itin paveiktuose sektoriuose ir deklaravusioms gyventojų pajamų (GPM) bei pelno mokesčius už 2021 m. 
 
Siekiant, kad kuo daugiau įmonių gautų finansavimą, itin paveiktų sektorių sąrašas buvo praplėstas – sustambinti Europos Komisijos Karo komunikate nurodyti energijai imlūs sektoriai. Tarp itin paveiktų verslo sektorių patenka: metalo rūdų kasyba; tekstilės gaminių gamyba; drabužių siuvimas (gamyba); medienos bei medienos ir kamštienos gaminių, išskyrus baldus, gamyba; gaminių iš šiaudų ir pynimo medžiagų gamyba; popieriaus ir popieriaus gaminių gamyba; kokso ir rafinuotų naftos produktų gamyba;  chemikalų ir chemijos produktų gamyba; kitų nemetalo mineralinių produktų gamyba; pagrindinių metalų gamyba.

Subsidijų dydis bus susietas su įmonės sumokėtais mokesčiais. Numatomas maksimalus paramos dydis – 30 proc. deklaruoto GPM ir pelno mokesčio. Didžiausia galima gauti subsidija – 500 tūkst. eurų, o mažiausia – 500 eurų.

Subsidijų priemonę įgyvendins Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Valstybine mokesčių inspekcija (VMI). Priemonei skirta iki 30 mln. eurų.

Vyriausybė yra suplanavusi 2,5 mlrd. eurų pagalbos paketą verslui, kuriame taip pat ir elektros kainų dalies kompensavimas, mokesčių atidėjimas energijai imlioms įmonėms, parama saulės parkams įsirengti.