BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Pažangios verslo priežiūros ir reguliavimo naštos vertinimo pernai apmokyta daugiau nei tūkstantis specialistų

Data

2023 01 12

Įvertinimas
0
conference-3248255_960_720.jpg

Siekdama išsamiai supažindinti su esminiais reikalavimais ir naujovėmis verslo priežiūros ir geresnio reglamentavimo srityje, pernai Ekonomikos ir inovacijų ministerija ypač daug dėmesio skyrė teisės aktų rengėjų ir verslo priežiūros specialistų mokymams.

„Norėdamos kuo tiksliau apskaičiuoti verslui tenkančią naštą, nuo šių metų valstybinės institucijos turės vertinti ir skaičiuoti ne tik sukuriamą administracinę, bet ir bendrą verslo reguliavimo naštą, kuri parodo tikrąjį jam tenkantį finansinį poveikį. Taip teisės aktų rengėjai matys kur kas tikslesnę verslui tenkančią naštą, ir tai leis valstybinėms institucijoms paprasčiau ir greičiau pritaikyti efektyvesnę išlaidų, patiriamų rengiant ir vertinant teisės aktų projektus, skaičiavimo tvarką“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Kad teisės aktų rengėjai tinkamai atliktų verslo administracinės ir reguliavimo naštos vertinimą, pernai ministerija jiems surengė dviejų ciklų mokymus. Vienas ciklas – prisitaikymui prie administracinės ir reguliavimo naštos pristatyti – buvo skirtas ministerijų, verslo priežiūros institucijų ir savivaldybių darbuotojams. Šiuose mokymuose dalyvavo per 900 specialistų. Kitas ciklas – šiuolaikinei verslo priežiūros sistemai pristatyti. Jame dalyvavo beveik 300 specialistų iš beveik 50 savivaldybių.

„Tai buvo pirmas kartas, kai pažangi verslo priežiūros sistema buvo pristatyta savivaldybių darbuotojams. Mokymai mažoms grupėms suteikė progą susipažinti su pažangios priežiūros principais, aktyviai diskutuoti ir aptarti, kaip konkrečias priemones taikyti praktikoje. Taip siekėme labiau suvienodinti verslo priežiūros praktiką valstybės ir savivaldybių institucijose, kad šie procesai būtų atliekami vienodai ir kokybiškai, o verslas žinotų, ko tikėtis patikrinimų metu“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė.

Mokymų dalyviams buvo pristatyti priežiūros sistemai svarbūs elementai: rizikos vertinimu grįsta verslo priežiūra, patikrinimų planavimo, informavimo reikalavimai, kontrolinių klausimynų rengimas ir naudojimas, skundų nagrinėjimas ir efektyvesnės alternatyvos neplaniniams patikrinimams, kokybiško konsultavimo paslaugų ir metodinės pagalbos teikimo priemonės, pirmus metus veiklą vykdančio verslo priežiūros ypatumai, protingas požiūris į mažareikšmių teisės aktų pažeidimus, priežiūros institucijų veiklos ir rezultatų vertinimas.

2023 m. numatoma tęsti mokymus valstybės institucijų ir savivaldybių specialistams, taip pat stiprinti jų kompetencijas tiek pažangios verslo priežiūros pagrindų ir verslo sąlygų gerinimo, tiek prisitaikymo prie reguliavimo išlaidų vertinimo bei mažinimo temomis.

Per dvejus metus nuo 2020 metų valstybinės institucijos, atsisakydamos perteklinio reguliavimo verslui, sutaupė 17 mln. eurų.