BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Penktadienį ūkio ministras lankysis Kauno LEZ, taip pat susitiks su Kauno rajono vadovais

Data

2017 08 24

Įvertinimas
0
19506_872_0fa0aca48b0eee1d8f9af23187ed3551.jpg

Penktadienį, rugpjūčio 25 d., ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius lankysis Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ), taip pat susitiks su Kauno rajono vadovais.
 
Lankydamasis Kauno LEZ ūkio ministras domėsis, ar tinkamai parengta ir išnaudojama infrastruktūra, ypač stengiantis pritraukti stambius investuotojus, kokie artimiausi operatoriaus planai, taip pat tuo, kaip patenkinami užsienio investuotojų poreikiai, susiję su vaikų darželiais ir mokyklomis Kauno rajone. Su užsienio investuotojų atėjimu taip pat atsiranda tarptautinių mokyklų ir užsienio kalbų grupių darželiuose poreikis.

Numatoma aptarti ir tai, kaip gerinti Ūkio ministerijos, VšĮ „Investuok Lietuvoje“, Kauno rajono savivaldybės ir LEZ bendradarbiavimą, siekiant bendro tikslo – dar didesnio regiono patrauklumo investuotojams.

Kauno LEZ teritorija siekia 534 ha ir yra padalyta į dvi zonas: Gamybos ir logistikos bei Oro parko. Kauno LEZ duomenimis, naujų besikuriančių įmonių tiesioginių investicijų dydis šiais metais siekia 120,5 mln. Eur ir jos sukurs 1560 naujų darbo vietų (iš viso 3456). Per Kauno LEZ veiklos laikotarpį šioje zonoje veikiančios įmonės investavo apie 489 mln. Eur.

Kauno LEZ veikiančios įmonės užsiima pramonės procesų automatizavimu, sandėliavimu ir logistika, farmacinių preparatų gamyba, izoliacinių plokščių gamyba, automatinių garažų vartų gamyba, didmenine maisto papildų gamyba, baldų gamyba, žuvies ir pieno perdirbimu ir kt.

Lietuvoje yra septynios Laisvosios ekonominės zonos. Jose Lietuvos ir užsienio įmonės gali naudotis išvystyta infrastruktūra ir išskirtinai palankiomis ekonominėmis bei teisinėmis sąlygomis. Įmonėms taip pat taikomi lengvatiniai mokesčių tarifai ir įvairi konsultacinė pagalba.